Akcesoria do manicure

Manicure to nazwa oznaczająca dosłownie malowanie i ozdabianie paznokci. Istnieje kilka rodzajów manicure. Z pewnością każdy spotkał się z tym tradycyjnym, gdzie wykorzystujemy normalny lakier. Oprócz niego paznokcie można pomalować lakierami żelowymi lub hybrydowymi, które stwarzają wiele nowych możliwości, na przykład jeśli chodzi o zdobienia czy efekty dekoracyjne. Czy można taki manicure wykonać samodzielnie w domu? W co należy się wyposażyć? Jakie zalety ma tego rodzaju manicure? Podpowiadam poniżej. 

Jakie akcesoria do manicure warto mieć?

paznokcie żelowe - tanie akcesoriaWiele salonów kosmetycznych oferuje usługi wykonywania manicure żelowego bądź hybrydowego. To bardzo popularna praktyka, która zdobyła serca dużej liczby kobiet. Niewątpliwą zaletą takiego sposobu ozdabiania paznokci jest to, że są one bardzo trwałe. Na płytce potrafią utrzymywać się tak długo, dopóki właścicielka takich paznokci nie zdecyduje się na zmianę koloru czy zdjęcie żelowej powłoki. Głównie ta cecha sprawia, że manicure ten stał się tak często wykonywany. Można wykonać go również w domu, jednak wymaga to zakupienia kilku niezbędnych akcesoriów. Przede wszystkim, należy zaopatrzyć się w specjalne lakiery żelowe oraz lampę, która emituje światło UV. Jeśli chodzi o paznokcie żelowe – tanie akcesoria z łatwością można zamówić ze sklepów internetowych. Często występują one w zestawach przygotowanych właśnie z myślą o początkujących. W takim zestawie znajdziemy wszystko to, czego najbardziej potrzeba, aby rozpocząć swoja przygodę z manicure żelowym. Oprócz żeli i lampy musi znaleźć się tam także zestaw pilników, szablony, pędzelki do zdobień oraz płyn do odtłuszczania paznokci. Warto także zaopatrzyć się w dobrej jakości bazę, dzięki której manicure będzie dłużej się utrzymywał. Wykonanie paznokci żelowych wymaga trochę wprawy i doświadczenia, ale z własnym zestawem z pewnością uda nam się szybko nauczyć techniki robienia tego manicure. Do ćwiczeń świetnie sprawdzą się także sztuczne tipsy – na nich również można stosować żele, a efekt jest tak samo zadowalający.

Manicure żelowy to dobra okazja do tego, aby zyskać piękne i zdrowe paznokcie. Sprawdza się to szczególnie u osób, które mają problemy z zapuszczeniem długich paznokci. Pod żelem mogą one swobodnie rosnąć, bez ryzyka uszkodzenia. Witaminowe bazy i odżywki sprawią natomiast, że nasza płytka będzie wzmocniona oraz będzie rosnąć szybciej. Lakiery żelowe dają także możliwość uzupełniania powstałej przerwy, spowodowanej wzrostem paznokcia. Na odrost kładzie się po prostu żel i formuje się go tak, aby nie pozostała żadna widoczna przerwa.