Akumulator w przystępnej cenie

Akumulatory były kolejnym podzespołem do maszyn budowlanych, które zawodziły stosunkowo często. Pojazdy były bowiem cały czas wystawione na działanie ekstremalnych temperatur i warunków atmosferycznych, które potrafiły znacznie ograniczyć wydajność nawet najlepszego akumulatora. Nie pomagała tutaj częsta praca wykonywana w nocy, gdzie oświetlenie pojazdu było włączone przez cały czas, czerpiąc energię elektryczną nie z silnika, a z akumulatora właśnie.

Nowoczesne akumulatory do maszyn budowlanych

tanie akumulatory - oławaTak jak miało to miejsce z większością podzespołów zużywalnych, po rozpoczęciu pracy na nowym placu budowy, zdecydowaliśmy się na zrobienie dużego zapasu akumulatorów do maszyn które wykorzystywaliśmy, choć okazało się to trudniejsze niż zakładaliśmy początkowo. Nasz stały dostawca bowiem zamknął działalność, oferując resztki zapasu magazynowego po bardzo nieatrakcyjnych cenach. W celu stworzenia owego zapasu, musieliśmy więc szukać innego sklepu lub hurtowni, mającej w ofercie tanie akumulatory – Oława była na szczęście na tyle duża, by w jej obrębie mogło działać kilka dużych hurtowni z częściami do maszyn rolniczych i budowlanych. Mniejsze sklepy jednak nie posiadały wystarczającej ilości dobrych akumulatorów na stanie, więc poszukiwania kontynuowaliśmy przeglądając oferty dużych hurtowni. Najlepszą ofertę znaleźliśmy u autoryzowanego sprzedawcy pojazdów rolniczych i części do nich, gdyż okazało się iż znaczna część owych maszyn nie różni się niczym od pojazdów które sami wykorzystywaliśmy w trakcie pracy. Akumulatory były również identyczne, choć tym razem zdecydowaliśmy się na zainwestowanie w nieco lepsze odmiany, gdyż praca miała odbywać się w dość trudnych warunkach, wywierających znaczne obciążenia na sprzęt. Hurtowe zamówienie akumulatorów, wystarczające na cały przewidziany czas pracy, okazało się bardzo atrakcyjne cenowo, gdyż tak duże zlecenie było objęte rabatem cenowym, znacznie zmniejszającym koszty zakupu.

Gwarancja zaoferowana nam przez sprzedawcę tym bardziej polepszyła całe zamówienie, gdyż mogliśmy bez trudu wymienić wszystkie wadliwe czy uszkodzone egzemplarze bez dodatkowych kosztów w ramach gwarancji. Jako że zakupione przez nas akumulatory pochodziły od sprawdzonego i przetestowanego wielokrotnie producenta, nie zakładaliśmy takiej konieczności, zwłaszcza że wykorzystywaliśmy taki sam model w naszych maszynach przez wiele lat bez większych trudności, aczkolwiek była to możliwość bardzo przystępna, i mogła zaoszczędzić wiele problemów w trakcie pracy.