Altana do ogrodu z drewna

Pamiętam pierwszy wyjazd z naszą pierwszą córeczką. Miała wtedy dopiero trzy miesiące, była naszym pierwszym dzieckiem i znajomi, którzy posiadali niemalże o rok starsza córkę, namówili nas na wspólny wyjazd na Mazury. Pamiętam, jak bardzo denerwowaliśmy się tym wyjazdem, jak skrupulatnie dbaliśmy o odpowiednie przerwy w podróży, aby wyprostować mały kręgosłup i dać mu chwilę wytchnienia od fotelika. Pamiętam, jak moja znajoma mówiła mi, że na pewno nasza córa cały dzień będzie tam spała na świeżym powietrzu, bo tak rok wcześniej działo się z jej pierworodną.

Duża altana w ogrodzie

drewniana altana ogrodowaKiedy tam przyjechaliśmy, wynajęty domek okazał się być idealny. Do dziś pamiętam tę doskonale wypielęgnowaną trawkę po której cały czas chodziłam boso i na której ćwiczyłam asany. Pamiętam hamak, na którym udało mi się poleżeć niezbyt długa chwilę, bowiem wbrew oczekiwaniom nasza córeczka nie spała tam niemalże wcale, a jedynym sposobem na ukojenie jej w płaczu było lulanie jej w wózeczku. Tak więc wcale nie miałam dużo wolnego czasu. pamiętam jednak także bardzo miłe chwile spędzone wieczorem, kiedy udało się już położyć maluchy i odpalić elektroniczne niańki, w pięknej altance, która znajdowała się w ogrodzie naszej posiadłości. Ta drewniana altana ogrodowa była naprawdę wspaniała. Była na tyle duża, że wszyscy mieściliśmy w niej bez problemu, podobnie z przygotowanym przez nas w dużej ilości jedzeniem. Miała oświetlenie, które pozwalało na spędzanie w niej czasu nawet do późnych godzin nocnych. Chwile w niej spędzone zaliczam do bardzo przyjemnych. Jadaliśmy także  w niej śniadania i to również było bardzo przyjemne. Śniadanie zjedzone na łonie przyrody w wygodnej altance – czegóż można chcieć więcej. Marzyłam sobie, żeby kiedyś mieć taka altankę w swoim własnym ogrodzie i teraz moje marzenie się spełniło – mam dom z wielkim ogrodem i z wymarzoną altaną w której, podobnie jak podczas tamtego wyjazdu, często zjadam śniadania,  a także inne książki i w ogóle w sezonie wiosenno letnim spędzam bardzo dużo czasu. Uwielbiam to.

Altana ogrodowa to świetne rozwiązanie do dużego ogrodu lub na działkę.Nie ma nic lepszego niż śniadanie spędzone w takiej altance – jest to idealny sposób na doskonałe rozpoczęcie pięknego dnia. A potem może już być tylko lepiej – bo możemy w altance zjeść także pyszny obiad, podwieczorek i kolację. A w międzyczasie wskoczyć do niej na chwilę na miłą lekturę lub błogie lenistwo. Nic tak nie uszczęśliwia człowieka jak tak piękna, ażurowa drewniana altanka.