Ambulans tylko dla dzieci

W życiu wszystko układa się różnie. Doceniamy je i korzystamy jak się da, ale zdarzają się i wypadki. Może na pierwszym rzut oka nie widać ile jest tragedii na tym świecie, ale wystarczy wejść do szpitala tam wszystko wygląda inaczej. Dostając się przypadkiem do szpitala z naszym dzieckiem dopiero dostrzegamy ile dzieci przebywa na oddziałach z różnymi chorobami. Chodząc po mieście możemy powiedzieć, że takich rzeczy u nas nie ma bo tego nie widzimy na co dzień, jednak niestety tak nie jest. Coraz więcej dzieci przybywa w szpitalach niektóre zaraz tuż po porodzie.

Karetka jak marzenie

kolorowa karetka ambulans dla dzieciNiestety największym naszym problemem jest brak odpowiedniego sprzętu i ambulansów do przewozu chorych. To właśnie kolorowa karetka ambulans dla dzieci jest marzeniem nie tylko najmłodszych, ale również i lekarzy. Ułatwiłaby pracę ratowników i dałaby większe szanse na przeżycie dzieciom. Wiadomo, że utrzymanie takiego auta również kosztuje niemałe pieniądze. Jednak gdyby była taka możliwość na pewno dzieci nawet chore, widząc taką kolorowa karetkę z uśmiechem znosiłyby swoją chorobę. Wiadomo, że to co kolorowe zawsze powoduje na naszych twarzach uśmiech. Dlatego też często do szpitali przychodzą klauni, którzy rozbawiają dzieci, żeby chociaż na chwilę mogły zapomnieć o swoich problemach. Jest wiele ludzi, którzy narzekają na swoje życie, jak to im jest trudno, ale wystarczy spojrzeć na te dzieci które mają raka czy białaczkę lub inne schorzenia, dzieci które jeszcze tak mało żyją. Jest mnóstwo maluchów które rodzą się już z problemami zdrowotnymi i często rodzice zastanawiają się czym zawiniły te maluchy i starają się robić wszystko żeby jakoś umilić im to przebywanie w szpitalu. Dlatego rozwiązanie kolorowych kartek byłoby fajnym rozwiązaniem nawet dla kierowców. Taki ambulans byłby bardzo widoczny na ulicy. Dodatkowo auta by go przepuszczały bo wiadomo, że trzeba robić tunel życia dla karetek, jednak patrząc na taką kolorową wiedzielibyśmy, że jedzie ona po dziecko. Może w ten sposób wiele osób miało by szersze widzenie na to jak wiele dzieci trafia do szpitali. Kolorowe ambulanse na pewno dałyby więcej radość dzieciom, które muszą nimi się przemieszczać.

Wiadome jest, że jeżdżenie ambulansem nie należy do najprzyjemniejszych, ale niestety jest wiele takich dzieci, które muszą być transportowane ze szpitala do szpitala. Takiego rodzaju pojazd dawałby mu nadzieje, że może być lepiej, że będzie jeszcze kolorowo. Dodatkową radością dla dzieci byłyby balony, które otrzymywaliby maluchy podczas ratunku ich życia np. po badaniach oraz kolorowankę przedstawiającą karetkę. Bez wątpienia sprawiłoby im to ogromną radość.