Animowany spot reklamowy

Żyjemy w takim świecie, w którym reklamy towarzyszą nam praktycznie na każdym kroku. Każda firma, bez względu na to, w jakiej branży działa, potrzebuje odpowiednich kampanii reklamowych, żeby przebić się ze swoimi produktami lub usługami na rynku. A że na każdym kroku powstaje coraz więcej firm, to jesteśmy więc zalewani reklamami ze wszystkich stron. Jednymi z najbardziej popularnych reklam są spoty, puszczane w telewizji oraz w Internecie. Ta druga droga jest o wiele skuteczniejsza.

Reklama w formie animacji

kreatywne studio animacjiDwudziesty pierwszy wiek to przede wszystkim okres szybkiego rozwoju. A rozwój ten ma swoje plusy i minusy. Na pewno w naszym życiu pojawia się mnóstwo ciekawych możliwości zarobkowych. Z drugiej jednak strony, mamy też do czynienia z wciąż rosnącą konkurencją praktycznie w każdej branży. To powoduje, że jesteśmy ze wszystkich stron zasypywani reklamami. Mają one zadanie przyciągnąć naszą uwagę i spowodować, że będziemy korzystać z usług lub produktów jakiejś konkretnej marki. Najbardziej znaną nam formą marketingu są chyba spoty reklamowe. Jak przyjrzymy się ich historii to zauważymy ciekawą rzecz. Kiedyś praktycznie wszystkie reklamy były popisem aktorów. Na dzień dzisiejszy większość tego typu reklam to bardzo często piękne animacje. Przy tworzeniu tego typu reklam pomaga zawsze kreatywne studio animacji, w którym na ekranie tworzony jest nowy świat. Osoby, zajmujące się grafiką komputerową i animacją, mają ogromne pole do popisu, dzięki wszelkiego rodzaju nowinkom technologicznym. W reklamach coraz częściej stosuje się tak zaawansowaną animację, która jest godna najlepszych komputerowo animowanych bajek kinowych. Jak się okazuje, widzowie zmęczeni klasycznymi reklamami z aktorami, chętniej zwracają uwagę na animacje.  Jak to bywa w reklamach, przedstawiona w krótkim spocie historia jest zazwyczaj naiwnie prosta, czasami wręcz nielogiczna. Ale nie o to chodzi. Reklama ma do nas przemawiać obrazami i chwytliwymi hasłami. Nie ma nam się podobać, ma nam zapaść w pamięć. 

W dzisiejszych czasach jesteśmy już mocno przyzywczajeni do reklam, bez względu na to, jakie wzbudzają nas emocje. Ciekawe jest to, jaką drogę przeszły same spoty reklamowe. Kiedyś były one popisem aktorów, teraz, zazwyczaj, są historią przedstawioną za pomocą animacji komputerowej. Im więcej pieniędzy dana firma przeznaczy na kampanię reklamową, tym bardziej zaawansowaną animację stworzą dla niej graficy. Okazuje się bowiem, że animację przyciągają większą uwagę odbiorców, niż reklamy grane przez aktorów.