Balkon bezpieczny dla kota

 

Koty to niezwykle ciekawskie i ruchliwe stworzenia, prawdziwi akrobaci. Uwielbiają wszelkiego rodzaju zakamarki, muszą wszystko dokładnie sprawdzić. Niezwykle, szczególnie wnikliwie sprawdzają wszelkiego rodzaju barierki i parapety i krawędzie. Niestety, wbrew powszechnemu przekonaniu nie mają dziewięciu żyć, czy według innych źródeł – siedmiu, i upadek z wysokości, może się skończyć tragicznie. Zwłaszcza, jeśli mieszkamy na wyższych piętrach budynków, musimy pomyśleć o właściwym zabezpieczeniu okien, parapetów, balkonów czy tarasów.

Siatka na balkonie i w oknie

montaż siatki na balkonieAby nasz mruczek był bezpieczny, i byśmy my mogli czuć się spokojnie o jego zdrowie, musimy zabezpieczyć go przed możliwością przypadkowego upadku z okna czy balkonu. Najlepszym pomysłem będzie montaż siatki na balkonie. Zamontowanie siatki w oknach i na balkonie jest doskonałym kompromisem, pomiędzy swobodą i bezpieczeństwem, zarówno dla nas jak i dla naszego pupila. Odpowiednio zamontowana, wykonana z cienkiego tworzywa siatka, w kolorach pozwalających, na wtopienie się w pejzaż widoczny z okna nie będzie stanowić utrudnienia z codziennego użytkowania okien i balkonów. Jak zatem zamontować siatkę by nie była kłopotem dla mieszkańców? Należy zamontować siatkę po zewnętrznej stronie otworów, tak by nie blokowała dostępu do parapetów czy barierki balkonu lub tarasu. Dzięki takiemu montażowi zarówno my będziemy mieli dostęp do poręczy i parapetów, a jednocześnie nasz kot będzie zabezpieczony przed upadkiem z wysokości. Siatki dla kota dostępne są z różnej wielkości oczkami. Dla starszych i statecznych mruczków wystarczająca będzie siatka z większymi oczkami. Dla młodszych, ruchliwych i energicznych kotów warto zamontować siatkę o drobniejszych oczkach. Możliwe że siatka taka będzie nieco bardziej widoczna jednak bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dla kotów szczególnie lubiących gryźć kable, sznurki i wszelkiego rodzaju przewody warto wybrać siatkę z wzmacniającym drutem. Jeśli nasz mruczek ma skłonności do gryzienia wszystkiego, pamiętajmy by nie zostawiać go zbyt długo samego. Kocie zęby są bardzo ostre i zawsze istnieje możliwość, że mruczek pokona barierę.

Siatka zabezpieczająca to doskonała ochrona przed przypadkowym upadkiem z wysokości. Właściwie zamontowana nie będzie stanowiła ograniczenia w użytkowaniu balkonu czy tarasu. Dobranie odpowiedniego koloru siatki sprawi, że wtopi się ona w krajobraz i nie będzie widoczna. Dodatkowo stanowić będzie też zabezpieczenie przed gołębiami, które nie zawsze są miłymi gośćmi na balkonie.