Biała sukienka na chrzciny

Narodziny każdego dziecka to wielka radość. Po przyjściu malucha na świat razem z rodzicami uczą się siebie nawzajem. Na nich właśnie spoczywa odpowiedzialność za swojego potomka: za jego szczęście, bezpieczeństwo, rozwój także duchowy. Dzieci wychowywane w rodzinach katolickich, już w pierwszych tygodniach życia, otrzymują Chrzest Święty. Jest to sakrament obmywający z grzechu pierworodnego i włączający do społeczności wyznawców. Jak powinno być ubrane dziecko podczas tej uroczystości?

Sukienka na chrzest naszej córki

koronkowa sukienka do chrztuNiedawno zostaliśmy rodzicami. Jesteśmy ludźmi wierzącymi, dlatego też w najbliższym czasie odbędzie się chrzest naszej córki. Stanęliśmy zatem przed wyborem: w jaki sposób ubrać dziecko na taką uroczystość? Oczywiste, że szatki powinny być koloru białego. Zauważyłam tendencję, że dziewczynki ubierane są w bardzo strojne sukienki. Ma to oczywiście swój urok. Maleństwo ubrane w tiule lub falbanki wygląda słodko. Zastanawialiśmy się z mężem, jak ubrać naszą kruszynkę, żeby nie przesadzić. Koronkowa sukienka do chrztu będzie idealnym wyborem. Będzie nico skromniejsza, mniej krzykliwa, ale bardzo elegancka. Klasyczny styl zawsze się obroni i ma w sobie czar. Mamy lato i falę upałów, więc możemy zrezygnować ze sweterków, kaftaników i ciepłych czapeczek. Przeglądając oferty, znalazłam dziesiątki, a nawet setki krojów, a każda kolejna sukienka wydawała mi się piękniejsza od poprzedniej. Piękne koronki, rewelacyjne kokardy, a nawet opaski w komplecie – to niektóre z propozycji. Ważne również oprócz względów estetycznych, są też praktyczne właściwości: przede wszystkim wygoda i komfort malucha. Koronka, która drapie; zamek w tylnej części uwierający leżące dziecko; zbyt sztywny i gruby materiał – sukienki zawierające któryś z tych elementów, zostały odrzucone w przedbiegach. Nie jestem również zwolenniczką doszywanych koralików, cekinów i innych świecidełek. Zawsze mam obawy, że są to elementy, które tylko czekają, żeby dziecko je połknęło. To taka moja matczyna fanaberia. Dzięki tej selekcji ilość ofert się zmniejszyła, ale nadal jest spora. Ostatecznie nasz wybór padł na sukienkę z delikatnej koronki, delikatnie odciętą wstążeczką i kokardą w talii, bez rękawków. Wiem, że będzie to strój odpowiedni do tej uroczystości, pogody, a naszej córce będzie wygodnie.

Malutka dziewczynka w białej sukience jest urocza. Natomiast wybór tej sukienki nie jest wcale taki prosty. Moim zdaniem najładniejsze i najbardziej odpowiednie są sukienki koronkowe. Klasyczna elegancja i zachwycające kroje znajdą wielu zwolenników. Dzięki dostępności bardzo wielu modeli każdy znajdzie idealną i najbardziej odpowiadającą własnym gustom szatkę. Ten dzień będzie niezapomniany.