Biotyna jako dodatek dla konia

Jaka jest rola biotyny wie pewnie każda kobieta. Wpływa pozytywnie na skórę, włosy, paznokcie, jest ważnym elementem w rozwoju tych struktur i dlatego każda z kobiet musi pamiętać o suplementacji organizmu tym składnikiem. Tak samo jak u ludzi ważną rolę pełni tez w świecie zwierząt, które także mają struktury o które trzeba dbać i je chronić. Biotyna dla koni najczęściej występuje w formie dodatku, który zadawany jest do pasz.

Rola biotyny dla koni w ich diecie

biotyna dla koniaU koni biotyna jest niezbędna dla funkcjonowania podstawowych struktur organizmu. Między innymi wpływa na rozwój rogu kopytowego i jej zawartość w organizmie świadczy o strukturze rogu. Również w żywieniu wpływa na przyswajanie przez organizm składników odżywczych i ich poprawne wykorzystanie. Biotyna dla konia ma szczególną wartość ze względu na wsparcie aparatu ruchu, który w życiu koni odgrywa jedną z najważniejszych funckji. To właśnie ta substancja jest odpowiedzialna za rozwój układu ruchu, a dokładniej tkanek aparatu ruchu. Brak suplementacji biotyną powoduje problemy z kopytami- róg kopytowy staje się suchy, łamliwy, jego struktura również zaczyna się psuć. To biotyna pobudza inicjajcję wzrostu rogu kopytowego. Jeśli kopyta sa nieregularne i zdeformowane to przeciwdziałać wadom z tym związanym może właśnie dodawanie tego składniku do diety. Obecnie na rynku można spotkać biotynę dla koni w różnych postaciach, na przykład jako proszek, który dosypuje się do karmy i stosuje przez kilka miesięcy. Rola preparatu jest bezpieczna również w połączeniu z innymi składnikami, co est szczególnie ważne przy suplementacji tych koni, które biorą udział w zawodach sportowych i potrzebują zwiększonej dawki składników odżywczych. Nawet ciągłe podawanie biotyny, jako jednego z nielicznych składników pokarmowych z którym można tak robić, jest ciągłe jej podawanie nie można w ten sposób jej przedawkować i nie odnotowano jak do tej pory jej negatynwego wpływu na organizm zwierząt przy jej ciągłym podawaniu do pokarmu. Biotyna dobrze oddziałuje, jeśli podaje się ją wraz z innymi składnikami pokarmowymi, między innymi z cynkiem i kolagenem, ponieważ mają podobne funkcjie i wpływ na organizm.

Odpowiednie żywienie koni jest kwestią bardzo ważną dla hodowcy i dla zwierzęcia. To właśnie konie pod tym względem są szczególnie wrażliwe i najwięcej chorób spowodowanych jest nieprawidłowym żywieniem czy suplementacją. Dlatego warto w tej kwestii skorzystać z wiedzy osób doświadczonych, które odpowiednią dobiorą dawkę pokarmową i skomponują w niej wszystkie potrzebne składni aby ziwerza mógł prawidłowo się rozwijać.