Budowę naszego domu zaprojektowali najlepsi architekci

Jeszcze kilka lat temu zastanawiałem się jak to jest budować swój dom. Mieliśmy z żoną takie plany i nawet kupiliśmy w tym celu ładną działkę budowlaną za miastem. Wiele lat zastanawialiśmy się nad podjęciem decyzji o budowie, ale cały czas mieszkaliśmy z naszym synkiem w domu wielopokoleniowym. W końcu jednak doszliśmy do wniosku, że nadszedł czas na zmianę w naszym życiu i przeprowadzenie się do swojego domu. Przystąpiliśmy więc do działania związanego z realizacją tego postanowienia.

Zaczęliśmy od znalezienia biura architektonicznego

najlepsze biuro architektoniczne we WrocławiuNajpierw musieliśmy poczytać trochę w internecie o krokach, które trzeba podjąć, żeby w ogóle móc ruszyć z budową. Dowiedzieliśmy się dzięki temu jakie formalności z tym związane trzeba pozałatwiać. Kwestią najważniejszą był oczywiście projekt domu i uzyskanie pozwolenia na jego budowę. Postanowiliśmy połączyć te kwestie, bo dowiedzieliśmy się, że biura architektoniczne zajmują się zarówno projektowaniem jak i załatwianiem za swoich klientów formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Dlatego właśnie znaleźliśmy najlepsze biuro architektoniczne we Wrocławiu i to właśnie do nich udaliśmy się w sprawie zaprojektowania naszego domu jednorodzinnego. Byliśmy bardzo zaskoczeni profesjonalizmem architektów pracujących w takim biurze. Ciekawym doświadczeniem była sama rozmowa o naszych oczekiwaniach względem budynku, który miał powstać na naszej działce. Właściwie to okazało się, że niezbyt dobrze się do tej rozmowy przygotowaliśmy. Architekci we wszystkim nam jednak pomogli doradzając rozwiązania odpowiednie do naszych oczekiwań i do wymiarów działki, które były całkiem niewielkie. Zdecydowaliśmy się na dom o powierzchni dziewięćdziesięciu metrów kwadratowych, ponieważ dla naszej trójki była to zupełnie wystarczająca powierzchnia do zagospodarowania. Architekci zajęli się wszystkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem pozwolenia. Nawet nie musiałem szukać geodety, ponieważ biuro zatrudniało swojego specjalistę od tworzenia map geodezyjnych.

Teraz już czekamy na uzyskanie pozwolenia na budowę. Wszystkie dokumenty w naszym imieniu zostały złożone do właściwego starostwa powiatowego. Narysowany projekt bardzo przypadł nam do gustu. Spodobał się nawet naszemu synkowi, który do tej pory z dużym sceptycyzmem podchodził do kwestii wyprowadzenia się od dziadków. Jak tylko uzyskamy pozwolenie na budowę to ruszą prace na naszej działce. Zdecydowaliśmy się na solidnego wykonawcę, którego polecili nam nasi architekci. Ułatwili nam kwestie związane z budową do maksimum.