Co to są materiały Minky na pościel?

Wiele razy słyszało się o pościeli minky, jednak nie każdy wie o tym jakie ma właściwości. Materiał minky jest znany jako polar minky i jest wykonany z włókien poliestrowych. Chociaż poliester jest uważany za materiał syntetyczny, poliester minky ma szczególne właściwości, które doceniają miliony ludzi na całym świecie. Przede wszystkim jest niezwykle miękki i przyjemny w dotyku, przepuszcza powietrze, szybko wysycha i jest elastyczny, ponieważ rozciąga się pod wpływem siły rozciągania.

Właściwości pościeli minky

pościel minky dla niemowlakaPościele z minky dla niemowlaka wykonane są z bardzo delikatnego poliestru i właśnie ze względu na swoje właściwości poliester Minky Dots doskonale sprawdza się we wszystkich produktach przeznaczonych dla niemowląt i małych dzieci. Materiał jest bezpieczny, a jego komponenty są testowane ekologicznie podczas produkcji. Poliester minky jest powszechnie stosowany do produkcji koców, poszewek na kołdry, akcesoriów dla niemowląt i odzieży na zimę. Z uwagi na właściwości pościel minky dla niemowlaka powinna być prana oddzielnie w ciepłej lub zimnej wodzie, w delikatnym cyklu pralki. Można suszyć w suszarce automatycznej w niskiej temperaturze lub z ustawieniem stałego wyciskania i szybko usuwać, aby uniknąć zagnieceń. W razie potrzeby można je prasować żelazkiem w niższej temperaturze i aby uzyskać najlepsze rezultaty, przodem do dołu. W wyższych temperaturach kolor może się zmienić lub materiał może się stopić, więc trzeba naprawdę uważać z prasowaniem. Nie ulega wątpliwości, że taka pościel dla dzieci zapewnia doskonałe uczucie miękkości, gdy dziecko leży. Dostępne są również warianty bielizny z minky. Wymiary pościeli zaczynają się od sto dwadzieścia na sześćdziesiąt centymetrów do dwieście na dziewięćdziesiąt centymetrów, w zależności od rozmiaru materaca. Asortyment obejmuje różne kolory pościeli z minky, którą można dopasować do wózków dziecięcych i spacerowych za pomocą gumki. Są dostępne jako połączenie bawełny i elastanu lub wełnianych mikrowłókien. Mamy więc bogaty wybór takich produktów dla najmłodszych na naszym rynku. 

Pościel z minky do łóżeczka dziecięcego jest idealnym rozwiązaniem. W pierwszych 2 latach dzieci śpią prawie osiemdziesiąt procent dnia, więc pościel i łóżeczko są najważniejszym miejscem ich rozwoju. Musi to być miejsce ciepłe i przyjazne, pieczołowicie przez nas przygotowane. Proponowane materiały pościelowe dla  maluszków są więc doskonałe. Każdy rodzic, który z nich korzysta poleca innym rodzicom tę najlepszą pościel niemowlęcą.