Ćwiczenia na wiosłach treningowych w domu

Wielu z nas ćwiczy. W szczególności lubimy ćwiczyć na siłowniach. Niestety nie każdy z nas wie jak i na czym ćwiczyć. Warto więc dokładnie zaznajomić się z typem maszyn oraz rodzajami treningów. Pomoże nam w tym specjalista – trener którego znajdziemy na każdej siłowni. Jednym ze sprzętów jaki znajdziemy na niemalże każdej siłowni jest ergometr wioślarski. 

Budowa kondycji na wiosłach treningowych w domu

wiosła treningowe do domuErgometr wioślarski – zwany wiosłami treningowymi to sprzęt bardzo popularny i oblegany na siłowniach. Jest on idealny dla wszystkich o różnym stopniu zaawansowania. Jeśli jesteśmy początkującymi i dopiero zaczynamy przygodę z maszynami warto poprosić o pomoc wykwalifikowanego trenera który koryguje naszą postawę i sposób wykonywania ćwiczeń. Trening na takich wiosłach wspaniale wzmacnia nasze mięśnie – w szczególności mięśnie ud, pleców oraz ramion. Jest idealny dla wszystkich chcących zgubić zbędne kilogramy – spala on sporą liczbę kalorii. Trening na wiosłach pozwala również na zbudowanie kondycji, wytrzymałości i dobrej formy. Dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na trening na siłowni kilka razy w tygodniu i nie chcą spędzać wiele czasu na dojazdach dobrym rozwiązaniem będzie zakup takiego urządzenia do domu. Takie wiosła treningowe do domu możemy z powodzeniem ustawić w domowej siłowni, sypialni, garażu czy innym pomieszczeniu. Możemy na nich trenować nawet podczas oglądania ulubionego serialu lub programu w telewizji. Decydując się na zakup takiego urządzenia sprawdź czy mamy w swoim domu odpowiednią przestrzeń – urządzenie zajmuje sporo miejsca. Pamiętajmy, iż nawet przy treningu w domu wymagana jest tutaj regularność. Tylko regularne treningi – najlepiej 2 – 3 razy w tygodniu już nawet po kilkanaście minut dadzą oczekiwane efekty. Wraz we wzrostem naszej kondycji i formy możemy zwiększać intensywność treningu poprzez wydłużenie treningu, poprawę tempa lub oporu. Warto do takich ćwiczeń dodać dodatkowe ćwiczenia wzmacniające na całe ciało – można tutaj ćwiczyć bez sprzętu z masą własnego ciała. Dobrym rozwiązaniem będzie dodanie chociaż raz w tygodniu trening cardio. Sprawdzi się tutaj bieganie lub rower.

Ćwiczenie w domu ma wiele zalet. Pozwala przede wszystkim oszczędzić cenny czas który marnujemy np. na dojazdy do siłowni. Warto do takiej domowej siłowni zakupić wiosła treningowe. Taki sprzęt pozwoli nam na zbudowanie kondycji, formy, wydolności oraz wzmocni nasze mięśnie. Jest to idealny sprzęt dla wszystkich którzy chcą schudnąć. Trening na wiosłach spala sporą liczbę kalorii.