Czym się kierować wybierając kamerę sportową?

Kamery sportowe od wielu lat dominują na rynku i są gwarancją wysokiej jakości rejestrowania wszelkich sportów wyczynowych. Pozwalają one na nagrywanie sportów uprawianych w górach oraz na śniegu czy też nawet pod wodą. Wybierając dobrą kamerę sportową powinniśmy zwrócić uwagę na jej konstrukcję oraz rozdzielczość, a także kąt widzenia obiektywu. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na matrycę, a także łączność oraz mikrofon. Ważna jest również bateria, a także dodatkowe funkcje i akcesoria.

Bardzo duży rynek kamer sportowych

kamery sportowe ekenObecnie w Polsce mamy bardzo szeroki wybór różnego rodzaju kamer sportowych, które są idealnie przystosowane do konkretnych rodzajów aktywności sportowej. Producenci kamer sportowych bardzo często zaznaczają, że ich kamera została specjalnie stworzona do sportów takich jak: jazda na nartach czy też nurkowanie albo ekstremalne bieganie z przeszkodami. Zawsze na początku, gdy wybieramy dobrą kamerę sportową, to powinniśmy zwrócić uwagę na jej konstrukcje. Kiedy chcemy używać kamery sportowej pod wodą, to powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby była ona wodoszczelna. Możemy zakupić różnego rodzaju wodoszczelne kamery sportowe eken. Jest to marka, która oferuje nam kamerę sportową dostosowaną do głębokości kilku metrów albo też taką, która może nurkować z nami nawet na 50 m. Dodatkowo zawsze warto zwrócić uwagę przy wyborze kamery na to, aby była ona było odporna oraz wstrząsoodporna. W internecie możemy znaleźć wiele interesujących testów kamer sportowych, w których możemy zobaczyć jak radzą sobie one w ekstremalnych warunkach. Musimy również zwrócić uwagę, jak możemy zamontować daną kamerę, ponieważ niektórzy chcą ją zamocować na swoim kasku, a inni z kolei wybierają rękę albo też rower lub deskę. Dla osób, które mają własną publicznością i chcą do nich mówić, bardzo dużym plusem będzie dobry mikrofon w kamerach sportowych. Kiedy więc chcemy jak wybrać dobrą kamery z mikrofonem, to powinniśmy zobaczyć, w jakim miejscu został on umieszczony, aby technologia pozwalała na ma redukować szumy, zwłaszcza gdy uprawiamy ekstremalne sporty.

Bardzo ważne jest również w kamerach sportowych to, aby posiadały bardzo dużą pojemność pamięci. Jeżeli będziemy przez kilka dni w trasie i chcemy zarejestrować wiele różnych materiałów filmowych to kilka gigabajtów pamięci może nam nie wystarczyć. Dobrze jest więc wybrać taką kamerę, która będzie posiadać co najmniej 32 GB, ponieważ czasami sam jeden dobry film wysokiej jakości może zająć kilka gigabajtów na karcie pamięci.