Dermaroller z zapasowymi kartridżami

Skóra ludzka, pod względem wielkości jest największym organem jaki posiadamy. W wielu miejscach jest ona bardziej lub mniej podatna na szkodliwe czynniki atmosferyczne, czy upływający czas. Jednak bez wątpienia, z wiekiem traci swoją młodzieńczą jędrność i gładkość. Trudniej jest się jej regenerować, ponieważ z wiekiem spada produkcja kolagenu, odpowiadającego za elastyczność. Z tego powodu, warto stosować odpowiednią pielęgnację, połączoną ze skutecznymi zabiegami. 

Czym są dermarollery? 

dermaroller z kartridżamiGabinety kosmetyczne, czy salony urody są miejscami, gdzie każdego roku tysiące kobiet poddaje się profesjonalnym zabiegom obejmującym całe ciało. Od wielu lat panuje opinia, że usługi świadczone przez kosmetyczki, są bardziej skuteczne z uwagi na profesjonalny sprzęt i lepsze jakościowo kosmetyki. Jednak niektóre zabiegi, każdy z nas może z powodzeniem wykonać w domowym zaciszu, ponieważ można je wykonać przy zastosowaniu prostych urządzeń, kosztujących grosze. Jednym z nich jest dermaroller z kartridżami, który kupimy w internecie już za niecałe sto złotych. Jest to elektryczne urządzenie składające się z mechanizmu zasilającego, małej główki pokrytej licznymi igiełkami i zapasowymi kartridżami. Służy ono do automatycznego nakłuwania skóry, w celu pobudzenia jej do produkcji kolagenu. Igiełki na rolce mogą mieć długość od niecałego milimetra, do nawet dwóch i pół milimetrów. Ich długość powinna być dostosowana do miejsca, w jakich będzie stosować dermaroller, ponieważ skóra na twarzy jest bardziej wrażliwa i wymaga delikatniejszego nakłuwania, a skóra na udach charakteryzuje się większą grubością. Dermaroller może stosować każdy z nas, ponieważ jest on w pełni bezpieczny i dodatkowo skuteczny. Efekty działania zabiegu przy jego użyciu można zauważyć już po pierwszym razie. Korzystając z niego w domowych warunkach, trzeba pamiętać o dokładnej dezynfekcji igieł i oczyszczeniu skóry. Jeżeli jesteśmy wrażliwi na jakikolwiek ból, to można zakupić odpowiedni żel znieczulający, który rozwiąże ten problem. 

Dermaroller można kupić samodzielnie, lub w zestawie z wymiennymi kartridżami. Mogą one posiadać od jednej do nawet trzydziestu sześciu igieł, w zależności od miejsca stosowania i efektu jaki chcemy uzyskać. Dermaroller można stosować w celu likwidacji płytkich i średnich zmarszczek, cellulitu, rozstępów, czy skutecznie odżywić skórę i pobudzić do produkcji kolagenu. Po zastosowaniu urządzenia, najlepiej nałożyć na skórę mocno odżywczy, lub nawilżający kosmetyk, gdyż skóra jest wtedy bardzo chłonna.