Dlaczego zaczęłam wywoływać fotografie?

Nigdy bym nie pomyślała, że wywoływanie fotek sprawi mi aż taką frajdę! Oczywiście nie robię tego samodzielnie ponieważ proces ten jest dla mnie zbyt złożony, a poza tym obecnie posiadam aparat cyfrowy. Lecz coraz chętniej korzystam z możliwości zamówienia odbitek, gdyż dzięki temu zyskuję zobrazowane i trwałe wspomnienia z mojej przeszłości.

Moje odbitki fotograficzne

Odbitka fotograficznaMój komputer zaczął w pewnym momencie strasznie mulić i ciągle się zacinał. Oczywiście winą był zapchany dysk, jak się potem okazało – moimi zdjęciami. Co więcej zdjęciami o których niemalże całkowicie zapomniałam, choć większość z nich była nawet całkiem niezła. Mój pierwszy aparat był analogiem, a jak wiadomo klisza ograniczała nas w ilości robienia zdjęć. Wobec czego nie pstrykało się ich tak dużo, a każdy kadr był bardziej przemyślany i tym samy lepiej skomponowany. Do dziś mam tak, że nie robię mnóstwa zdjęć, tylko na każde poświęcam chwilę zastanowienia. Wobec tego mojego dysku nie zaśmiecały brzydkie i rozmazane fotki. Wszystkie były udane. No, prawie wszystkie, ale większość nadawała się do wywołania. Dlatego pomyślałam sobie, że odbitka fotograficzna może być świetną sprawą zwłaszcza, że jak wiadomo czasami niechcący można wykasować zdjęcia z komputera, a odbita jest trwała, materialna i pozostaje z nami na zawsze! Zdecydowałam się na opcję online bowiem dla mnie jest ona najszybsza. Oczywiście mogłabym zanieść zdjęcia do fotografa, lecz tym samym musiałabym jechać na drugi koniec miasta stojąc przy okazji z pewnością w wielu korkach, a myśl ta jedynie zniechęcała mnie do całego procesu. Zamawianie odbitek online zajmuje dosłownie chwilę i po kilku dniach mamy już u siebie swoje zdjęcia, które możemy schować do albumu lub powiesić na ścianie ponieważ obecnie niezwykle modne stało się ich zawieszanie na tablicy korkowej, lub na dekoracyjnych sznureczkach! Takie rozwiązanie sprawia, że ilekroć spojrzymy na nasze fotki, wspomnienia powrócą natychmiastowo. Wywoływanie zdjęć może zatem stanowić zarówno rewelacyjną pamiątkę, jak i element dekoracyjny, który nada charakteru naszemu pokojowi. 

Wpadłam też na pomysł, aby wywołać te fotografie, które przedstawiają dokładnie nasze czasy. To w jaki sposób wyglądają samochody czy chociażby jakimi prawami rządzi się moda uliczna, aby w przyszłości pokazać je moim dzieciom i poopowiadać im o czasach w których ja żyłam. Oczywiście z pewnością będzie można obejrzeć podobne zdjęcia w internecie, jednakże te wywołane sprawiają, że nawet najodleglejsze czasy są dla nas bardziej rzeczywiste i namacalne.