Dostępne na polskim rynku fotelki samochodowe

Każdy przyszły rodzić już na etapie przygotowywania wyprawki dla swojego dziecka zastanawia się nad tym, jaki fotelik samochodowy warto kupić. Jest cały szereg czynników, które rodzice powinni wziąć pod uwagę. Istotny jest nie tylko budżet jakim dysponujemy, ale także rozmiar fotelika, jego funkcjonalność, sposób montowania, materiały, z jakich został wykonany. Producenci fotelików nieustannie ze sobą konkurują, unowocześniając stare modele oraz tworząc całkowicie nowe. W gąszczu przeróżnych ofert czasami bardzo trudno się odnaleźć.

Jaki fotelik samochodowy wybrać?

fotelik samochodowy nania dla niemowlątBardzo często rodzice decydują się na odkupienie od kogoś używanych ubranek dla niemowląt, zabawek i innych akcesoriów. W przypadku kupna fotelika samochodowego nie powinno się oszczędzać, ponieważ bezpieczeństwo dziecka jest rzeczą najważniejszą. Jeśli odkupimy fotelik, nie będziemy mieli pewności, czy nie brał on już udziału w jakiejś kolizji drogowej, a co za tym idzie, czy jest w stu procentach bezpieczny dla naszej pociechy. Podstawową zasadą jest zatem kupno nowego fotelika. Musimy mieć świadomość, że każdego rodzica czeka zakup dwóch lub nawet trzech fotelików. Zgodnie z polskimi przepisami prawa dziecko musi korzystać z fotelika samochodowego do ukończenia 12 roku życia. Rzeczą oczywistą jest to, że dzieci szybko rosną, a co za tym idzie foteliki trzeba zmieniać. Jaki fotelik możemy kupić dla noworodka?  Istnieją dwie możliwości. Pierwsza to kupno fotelika wraz z wózkiem – przeważnie w pakiecie trzy w jednym (wózek głęboki, wózek spacerowe oraz fotelik). Rodzice często korzystają z takiej możliwości z powodu wygody – fotelik pasuje do stelaża wózka oraz może pełnić funkcję nosidełka. Drugie rozwiązanie to kupno fotelika, który posiada bazę do montowania w systemie ISOFIX. Dobrym pomysłem wydaje się na przykład fotelik samochodowy nania dla niemowląt. Posłuży on nam bowiem na długo. Jest przeznaczony dla dzieci o wadze od 2 do 25 kg. Jak to możliwe? Posiada aż trzy rodzaje wkładek, które wymienia się w zależności od wagi dziecka. W przypadku przewożenia niemowląt jego atutem jest to, że dzięki specjalnej dźwigni możemy go ustawić pod dowolnym kątem. Warto także podkreślić, że foteliki nania otrzymały bardzo dobre oceny we wszelkich testach bezpieczeństwa.

Rodzicom niełatwo podjąć decyzję, jaki fotelik wybrać dla swojej pociechy. Kupno pierwszego fotelika stwarza najwięcej problemów. Pamiętajmy przede wszystkim o tym, że musi on być bezpieczny. Takie kwestie jak cena czy wygląd powinny zejść na dalszy plan. Przed kupnem warto także zastanowić się, czy interesuje nas fotelik, który przymocujemy do ramy naszego wózka, czy też taki, który posłuży nam na dłużej, ale nie będziemy mogli używać go jako nosidełka.