Doświadczony blacharz samochodowy

 

Jako blacharz samochodowy przede wszystkim musiałem zdawać sobie sprawę z tego, że moja konkurencja nie śpi i na pewno będzie w stanie zaproponować klientom, których przecież będzie coraz więcej, im więcej będzie poruszać się samochodów ciekawe warunki cenowe oraz jeszcze szybsze poradzenie sobie z blachą w samochodzie. Postanowiłem przejechać się po paru punktach w mieście i sprawdzić tam jakość obsługi klienta.

Obsługa klienta w warsztacie blacharskim

blacharz samochodowy w bydgoszczyChciałem przede wszystkim zobaczyć, czy moje standardy nie odbiegają od tego, co dzieje się na rynku i faktycznie w większości przypadków nie było problemu z tym, aby naprawić swoje auto. Blacharze samochodowi zdawali się mieć spore pojęcie o tym, co własnie robią z samochodem, dzięki czemu faktycznie mogłem oddać swoje auto do nich bez obaw. Nie chodziło mi jednak o naprawę, ale bardziej o to, jak blacharz samochodowy w bydgoszczy wyceni całą pracę. W końcu klienci praktycznie pierwszą rzeczą, o jaką pytają to właśnie to, ile ich to będzie kosztować. W większości przypadków cena za wyginanie poszczególnych elementów oscyluje wokół kilkuset złotych, jednak to też zależy od na przykład wielkości warsztatu samochodowego, czy od istnienia na rynku. Jest tutaj zbyt wiele czynników, abym mógł powiedzieć wam dokładnie, jak przebiegnie wycenia i w waszym przypadku, dlatego blacharz samochodowy musi najlepiej auto dokładnie obejrzeć, jeśli oczekujecie faktycznie dobrych warunków cenowych. Cena to jedno, liczy się przecież jeszcze odpowiednia jakość wykonania usługi, która sprawia, że auto jeszcze przez wiele tysięcy kilometrów będzie na chodzie i nie będzie z nim żadnych problemów. O to powinien zadbać blacharz samochodowy. Kiedy wróciłem do swojego warsztatu faktycznie wiedziałem, co mogę jeszcze poprawić, aby jakość świadczonych usług w moim mieście była na konkurencyjnym poziomie. Wszyscy z blacharzami tutaj się znamy, dlatego też wiele osób podpowiedziało mi, co mogę zrobić lepiej, aby mieć więcej klientów.

Klientów nie brakuje. W dużych miastach wszystkie warsztaty zajmujące się blacharstwem są przede wszystkim zajęte jeszcze na kolejne tygodnie, czy też miesiące, więc nie ma szans na naprawę. Blacharz samochodowy powinien jednak wszystko dokładnie planować, gdyż jak klient odbije się od drzwi z powodu braku terminów po raz któryś, to na pewno za kolejnym razem szukając mechanika nie trafi do waszego zakładu, a do zakladu konkurencji, gdzie będzie mógł szybko zrealizować naprawę, która nie daje mu spokoju w aucie.