Duże gongi z Azji

Azja jest kontynentem niezwykłym, obfitującym w różnego rodzaju ciekawostki, mogącym pochwalić się bogatą kulturą oraz interesującą historią. W ostatnich latach coraz chętniej odwiedzają ją turyści z Europy czy też Ameryki, by poznać świat zupełnie różny od tego, w którym żyją na co dzień. W dobie globalizacji i bardzo szybko postępujących procesów ujednolicania zwyczajów i kultur takie podróże to wyjątkowa przygoda i możliwość innego spojrzenia na życie.

Gongi tybetańskie jako element dekoracji

duże gongi tybetańskieZapewne wielu z nas marzy o wyjeździe do Azji. Mamy szansę poznać ten kontynent dzięki filmom, książkom, fotografiom dostępnym w internecie, jednak by prawdziwie dotknąć Azji, powinniśmy wybrać się w daleką podróż. Nie zawsze możemy sobie na to pozwolić – zabieganie, zapracowanie, brak urlopu i środków pieniężnych na bilety lotnicze, problemy zdrowotne i innej natury sprawiają, iż nie każdy z nas wsiada w samolot do Tokio, Pekinu czy też Katmandu. Na szczęście istnieją też inne sposoby na podróżowanie bez wychodzenia z domu. Jeśli interesuje nas kultura Azji, możemy urządzić nasz dom w stylu orientalnym, wykorzystując w tym celu dostępne nam środki i przedmioty. Przykładowo, duże gongi tybetańskie zawieszone na ścianach lub ustawione w rogu salonu sprawią, że przeniesiemy się w wyobraźni do dalekich krajów Orientu. Ktoś mógłby jednak zapytać – gdzie zakupić takie gongi, by móc użyć ich jako elementu dekoracyjnego? Z pewnością znajdziemy je na różnego rodzaju stronach internetowych, oferujących produkty azjatyckie i inspirowane Dalekim Wschodem. Warto też zajrzeć do sklepów muzycznych, gdyż gongi tybetańskie w oryginalnej wersji służą do tworzenia muzyki. W dawnych czasach były wykorzystywane do celów rytualnych, obecnie zaś stanowią element dekoracyjny w wielu wnętrzach inspirowanych stylem azjatyckim. Jeśli więc pragniemy udać się w wymarzoną podróż bez wychodzenia z domu, gongi tybetańskie mogą pomóc nam zrealizować ten cel. W przypadku zaś, gdy chcielibyśmy wsłuchać się w brzmienie tych instrumentów, w wielu miejscowościach organizowane są specjalne koncerty i pokazy gry na gongach.

Któż z nas nie chciałby choć raz w życiu odwiedzić egzotycznego kraju, w którym wszystko zadziwia swoim kształtem, zapachem, kolorem i smakiem? Z pewnością wiele osób pragnie odbyć podróż do krajów azjatyckich, by lepiej poznać ich kulturę. Jeśli nie mamy takiej możliwości, warto sprawić, by Azja zawitała do nas – chociażby umieszczając na ścianach swojego salonu duże gongi azjatyckie, przypominające o kulturze buddyzmu.