Elektryczny silnik do maszyn budowlanych

Wyposażenie niedawno przejętej przez nas firmy budowlanej można było łatwo określić jako prymitywne. W inwentarzu trudno było znaleźć jakiekolwiek automatyczne narzędzia, poza najprostszym sprzętem elektrycznym. Większość firm przeznaczyłaby taki sprzęt do utylizacji, aczkolwiek nasi pracownicy szybko wpadli na pomysł modernizacji części dużego wyposażenia. Ręczne betoniarki oraz wciągarki, oraz większość pozostałych dużych narzędzi, mogła być bowiem bardzo łatwo zautomatyzowana po zamontowaniu zwykłego silnika elektrycznego.

Silniki elektryczne do maszyn budowlanych

silniki elektryczne sklepTaka modernizacja sprzętu okazała się dość często spotykaną czynnością w wielu firmach budowlanych nie posiadających środków na wymianę przestarzałego ekwipunku na nowy. Elektryczne silniki do maszyn, zarówno ręcznych jak i budowlanych, były bowiem stałym elementem ofert w salonach i marketach budowlanych. Zastosowań dla takich silników było na tyle dużo, iż w dużej mierze zależały od inwencji załogi. W naszym przypadku, miały one posłużyć jako napęd do wciągarek dachowych i samochodowych, oraz betoniarek, jak również wszystkich ręcznych narzędzi wymagających modernizacji. Oznaczało to jednak, iż mniejsze silniki nie nadawały się za dobrze do takiego zadania. Większe modele, natomiast, były dość rzadko spotykane, pojawiając się w magazynach zazwyczaj w niewielkich ilościach. Poszukiwane przez nas silniki elektryczne sklep w którym zazwyczaj zaopatrywaliśmy się we wszelkie wyposażenie sprowadzał na zamówienie od producenta, z możliwością odbioru w samym sklepie, lub też dostarczenia na wybrane miejsce, z reguły będące siedzibą firmy lub placem budowy. Do silników były również dołączane wszelkie części, niezbędne do szybkiego i sprawnego zamontowania ich w wybranym urządzeniu. Same silniki były jednymi z najbardziej polecanych modeli będących obecnie w użyciu. Nie były one stosowane w żadnym sprzęcie elektrycznym czy maszynie, a zamiast tego były sprzedawane całkowicie osobno, do wykorzystania wedle potrzeb kupującego.

Należały jednak do sprzętu bardzo dobrze przystosowanego do pracy na placu budowy czy w zakładzie przemysłowym, z racji stalowej obudowy, posiadającej bardzo dobrą wentylację wnętrza, zapobiegającą przegrzaniu się silnika, aczkolwiek chroniącą silnik przed zatarciem i zapyleniem. Ich wymiary, dość niewielkie jak na napęd o tak dużej mocy, pozwalały na ich łatwy i szybki montaż w urządzeniach wymagających nowego silnika napędowego, a niewielka waga ułatwiała transport oraz samą instalację.