Etapy stosowania skutecznej chemii basenowej

Wszyscy użytkownicy basenów i innych tego typu obiektów wiedzą o tym, jak ważna jest odpowiednia dezynfekcja wody. To dzięki niej możliwe jest zahamowanie rozmnażania się szkodliwych związków, a także oczyszczenie wody z uciążliwych zanieczyszczeń. Jednak oprócz wody bardzo ważną rolę odgrywają tutaj inne procesy dezynfekcyjne ( na przykład oczyszczanie dna i ścian basenu). Cały proces oczyszczania jest podzielony na kilka bardzo kluczowych dla całego przedsięwzięcia etapów.

Skuteczna metoda dezynfekcji basenu i jej etapy   

skuteczna chemia basenowaWbrew pozorom sama dezynfekcja za pomocą chemii to jedynie część procesu, jaki musi zostać wykonany w obiekcie basenowym. Aby proces dezynfekcji udał się w stu procentach, musimy zacząć od regulacji poziomu pH wody w basenie. W tym celu stosujemy specjalne specyfiki, których rolą jest odpowiednia regulacja poziomu pH. Dzięki temu woda w basenie nie jest zbyt kwaśna ani zbyt zasadowa. Jeżeli prawidłowo wykonaliśmy ten punkt, możemy przejść do uzdatniania wody za pomocą środków chemicznych. Skuteczna chemia basenowa dzieli się na wiele płynnych środków chemicznych, a także tabletek czy granulatów. Dezynfekcja może zostać przeprowadzana za pomocą środków chlorowych lub tlenowych. Kolejnym ważnym krokiem do czystej wody w basenie jest proces koagulacyjny. Polega on na wyłapywaniu nie tylko zanieczyszczeń widocznych gołym okiem, ale także wszelkiego rodzaju mniejszych cząstek. Taka metoda jest możliwa dzięki procesowi zbijania mniejszych cząstek w grupy, które następnie są wyłapywane przez różnego rodzaju filtry. Dzięki tej metodzie możemy uzyskać krystalicznie czystą wodę, która nie wykazywała żadnych oznak zmętnienia. Oprócz wymienionych kroków dezynfekcja basenu polega także na skutecznej walce z uciążliwymi glonami. Namnażanie się alg to bardzo powszechny problem w obiektach basenowych, a ekipy sprzątające radzą sobie z nim za pomocą chemicznych środków glonobójczych. Pomaga także użycie środka, który zawiera nieco większą ilość chloru niż zwykle. Dzięki prawidłowemu przeprowadzeniu wszystkich wymienionych procesów dezynfekcyjnych możemy mieć pewność, że woda w basenie będzie krystalicznie czysta.

Nowoczesne środki do dezynfekcji basenu są produkowane z zachowaniem najlepszych zasad i procesów, pozwalających na połączenie skuteczności działania z bezpieczeństwem dla użytkowników basenu. Dzięki wprowadzaniu na rynek środków na bazie aktywnego tlenu możliwe jest przeprowadzenie skutecznej dezynfekcji bez udziału silnych oraz inwazyjnych środków chemicznych.