Farbowanie włosów na brąz

Brąz jest coraz modniejszym kolorem włosów, na który decyduje się coraz większa ilość kobiet. Mimo wszystko większość z nich decyduje się na koloryzację farbami do włosów, które niestety są szkodliwe. Całe szczęście istnieją inne, alternatywne metody, dzięki którym możemy uzyskać wymarzony kolor włosów bez niszczenia ich struktury. Takim sprawdzonym sposobem jest przeprowadzenie koloryzacji henną.

Czy henna jest bezpieczna?

henna orzechowy brązHenna jest naturalnym barwnikiem, a więc z całą pewnością nie wyrządzi nikomu krzywdy. Tak naprawdę na taką koloryzację może pozwolić sobie każdy. Jeśli chcemy wybrać kolor brązowy, to henna będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Do wyboru mamy kilka wariantów kolorystycznych, jeśli chodzi właśnie o brąz. Jeśli chcemy uzyskać delikatny efekt, to najlepsza będzie henna orzechowy brąz. Efekt z całą pewnością będzie subtelny i możemy mieć pewność, że nie będzie on przypominał koloru czarnego. Mimo wszystko decydując się na koloryzację henną musimy wiedzieć o tym, że bardzo szybko się wypłukuje. Oczywiście szybkość zależna jest od stanu włosów oraz od koloru wyjściowego. Farbując włosy henną tak naprawdę sprawiamy, że włosy są nieco bardziej wzmocnione. Już po zabiegu możemy zauważyć, że błyszczą się one i nie puszą się. Koloryzacja henną jest świetnym pomysłem zwłaszcza wtedy, gdy zamierzamy przeprowadzić koloryzację w naturalnych barwach. Poza tym to dobry wybór, jeśli nasze włosy są zniszczone, puszą się i ich stan nie pozwala na przeprowadzenie standardowej procedury koloryzacji. Zabieg koloryzacji henną możemy przeprowadzić w domu. Z całą pewnością nie będzie to skomplikowana procedura i każdy sobie z nią poradzi. Henna delikatnie otula strukturę naszego włosa i sprawia, że kolor jest wyrazisty, a włosy wyraźnie odżywione. Tak naprawdę jest to jedyna bezpieczna metoda koloryzacji włosów. Henną możemy również zabarwić nasze brwi i sprawić, że nasza oprawa oczu będzie dużo ciemniejsza. Jeśli chodzi o wybór koloru henny do barwienia brwi i rzęs to także możemy wybierać w różnych kolorach.

Henna to barwnik, który z całą pewnością będzie bezpieczny praktycznie dla każdego. Mimo tego na samym początku warto przeprowadzić próbę uczuleniową, dzięki której dowiemy się, czy nie jesteśmy uczuleni. Warto zadbać o to, aby taka próba została wykonana. Mimo wszystko koloryzacja henną jest dużo bezpieczniejsza niż ta przeprowadzana standardowymi farbami. Z całą pewnością nie odczujemy podczas niej uporczywego pieczenia, czy swędzenia, co zdarza się w przypadku farb.