Fascynatory pełne fantazji

 

Od zawsze uwielbiałam nakrycia głowy. Kojarzą mi się z elegancją, urokiem, stylem i czymś, co noszą prawdziwe damy. Królowa Elżbieta II jest tego najlepszym przykładem. Jej kapelusze przeszły już do historii. Oczywiście, nie jestem królową, ale przecież nikt nie powiedział, że kapelusze i fascynatory mogą nosić tylko monarchinie. Uważam, że każda elegancka kobieta powinna mieć takie w swojej szafie. One dodają stylu i pewności siebie.

Okaż swoją fantazję za pomocą fascynatora

fantazyjne fascynatoryNakrycia głowy ostatnimi czasy są chyba nieco niedoceniane przez modę. Coraz mniej stylizacji proponuje kapelusze, a fascynator dla wielu jest słowem obcym i niezrozumiałym. Zupełnie tego nie pojmuję, nie ma nic lepszego niż nakrycie głowy, by podkreślić swoją urodę i dopełnić stylizację. Fantazyjne fascynatory to coś, co szczególnie mocno trafiło mi do serca. Noszę je zawsze na wielkie okazje – wesela, imprezy rodzinne, garden party, czy imprezy firmowe. Ostatnio założyłam też fascynator, gdy dostałam zaproszenie na turniej golfowy. O możliwości noszenia go na wyścigach konnych nawet nie wspominam – fascynatory i kapelusze najbardziej kojarzą się chyba właśnie z eleganckimi kobietami na wyścigach konnych. Kojarzą się też z bogactwem i luksusem. Czy jestem osobą bardzo bogatą? Nie, pod względem zarobków wcale się nie wyróżniam. Nie znaczy to jednak, ze nie mogę sobie pozwolić na fascynator. Bo przecież to nie portfel odpowiada za styl człowieka. To coś, co się ma niezależnie od zasobności kieszeni. A mój styl nie może do końca wybrzmieć bez odpowiednich nakryć głowy. Niektórzy uważają to za moje małe dziwactwo, ale przecież bez nich życie byłoby nudne. Dużo kobiet też pyta mnie gdzie kupiłam moje kapelusze i fascynatory – zazdroszczą mi wyczucia stylu, elegancji i odwagi do ich noszenia. Choć nie uważam, że to ostatnie jest jakoś szczególnie potrzebne. Każda kobieta, każda osoba, ma prawo wyrażać siebie tak, jak ma na to ochotę. I nic nie powinno jej ograniczać. Moje kapelusze nikogo przecież nie krzywdzą. A zdobycie ich też nie należy do najtrudniejszych zadań. W końcu nadal istnieją odpowiednie sklepy i osoby, które zajmują się wyrobem kapeluszy i fascynatorów. Od lat korzystam z usług jednej, sprawdzonej modystki i nigdy nie żałowałam swojego wyboru. Nie oddałabym mojej głowy w żadne inne ręce.

Fascynator może być doskonałym uzupełnieniem stylizacji. Podkreśli elegancje, doda odrobiny tak potrzebnego w życiu luksusu i sprawi, że każda kobieta poczuje się jak prawdziwa dama. Właściwie nie ma powodów, dla których nie powinno się ich nosić. Każdej kobiecie pasują.