Fazowane lustra łazienkowe na wymiar

Trudno sobie wyobrazić w pełni praktyczną łazienkę, w której nie byłoby chociaż niewielkiego lustra. Przeglądamy się w nim za każdym razem, kiedy jesteśmy w tym pomieszczeniu. Jest ono niezbędne, kiedy szykujemy się do wyjścia. Dzięki niemu możemy wygodnie się ogolić albo nałożyć makijaż. Jak widać, jest ono potrzebne zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Urządzając swoją łazienkę warto więc wybrać takie lustro, które dodatkowo zapewni nam ciekawe wrażenia estetyczne oraz dopełni wnętrze.

Zakup fazowanego lustra do łazienki

lustro fazowane na wymiarLustra mogą mieć bardzo różne rozmiary oraz kształty, dzięki czemu stanowią nie tylko przedmioty przydatne, ale również piękne. Odpowiednio dobrany model może być pięknym urozmaiceniem aranżacji naszej łazienki. Bardzo dużą popularnością cieszy się obecnie lustro fazowane na wymiar. Możemy sobie więc tak go zaprojektować, że idealnie wkomponuje się w to pomieszczenie. Co oznacza stwierdzenie, że lustro jest fazowane? Zasadniczo mamy dwa sposoby na wykończenie krawędzi luster. Modele szlifowane ścina się pod kątem prostym do tafli. Fazowanie zaś oznacza, że taki szlif na krawędzi jest prowadzony pod innym kątem. Dzięki temu lustro nabiera bardziej eleganckiego wyglądu. Takie rozwiązanie sprawi, że z pozoru zwyczajny model pozbawiony ramy będzie wyglądał niezwykle stylowo. Sprawdzi się ono w każdej aranżacji, ponieważ estetyka takiego lustra jest dosyć uniwersalna. Pozwoli nam urozmaicić zarówno klasyczną łazienkę, jak również nowoczesną czy jakąkolwiek inną. Kiedy zdecydować się na takie rozwiązanie? Najczęściej wybiera się je wtedy, kiedy ma się nieco zbyt ograniczoną ilość miejsca, aby wstawić lustro w ramie. Fazowanie zapewnia tafli bardziej estetyczne wykończenie, czyniąc lustro subtelniejszym oraz bardziej gustownym. Zakup lustra na wymiar sprawia, że możemy jego kształt całkowicie dopasować do tego, gdzie ma ono zawisnąć. Najczęściej wybiera się ten fragment ściany, który znajduje się nad umywalką, ponieważ jest to najwygodniejsze rozwiązanie.

Nawet proste i z pozoru zwyczajne lustro może być elementem dekoracyjnym dla naszej łazienki. Fazowane krawędzie mogą nadać mu niepowtarzalnego charakteru, który uczyni to pomieszczenie piękniejszym oraz bardziej eleganckim. Warto o takich rzeczach pamiętać, kiedy tworzy się aranżację dla swojej łazienki. Odpowiednio skomponowane elementy pozwolą nam na zapewnienie sobie pięknego otoczenia, dzięki któremu w pomieszczeniu tym będziemy się zawsze czuli przyjemnie oraz komfortowo. Nawet praktyczne przedmioty mogą być równocześnie bardzo estetyczne.