Feminizacja marihuany i pozyskiwanie żeńskich nasion

Sklepy z produktami konopnymi prowadzą sprzedaż nasion wysokogatunkowych odmian roślin. Konopie indyjskie występują w licznych gatunkach i wykazują wszechstronne działanie. Mogą być stosowane jako substancje relaksujące i uspokajające, wykazujące działanie psychoaktywne, a także jako środki terapeutyczne i medyczne. Najbardziej pożądane są odmiany dostarczające dużą ilość upragnionego przez hodowców THC i związków kannabinoidowych.

Wyselekcjonowane odmiany marihuany

nasiona marihuany feminizowaneZapewniają to rośliny z żeńskimi chromosomami, które obfitują w gęste i wydajne kwiatostany. Do otrzymania takich roślin niezbędne są nasiona marihuany feminizowane, czyli pozbawione chromosomów męskich. Daje to gwarancję, że z nasion zakwitną tylko żeńskie odmiany, które produkują pąki. W praktyce proces feminizowane nasion marihuany polega na zmuszaniu roślin żeńskich do tworzenia pyłku męskiego, który jest niezbędny do stworzenia nasion. Na rynku dostępne są nasiona konopi pochodzące od uznanych producentów specjalizujących się w sprzedaży tylko i wyłącznie najlepszych i wysokogatunkowych feminizowanych nasion marihuany. Uprawa roślin pochodzących od najlepszych producentów daje gwarancję wysokich plonów. Stworzenie odpowiednich warunków glebowych, pielęgnacja i optymalne nawożenia pozwala na otrzymanie wysokogatunkowego suszu zawierającego nawet 20% stężenie THC o intensywnym działaniu. Średnio z jednego metra kwadratowego można uzyskać od 500 do 600 g wyselekcjonowanego suszu. Na rynku dostępne są również hybrydy będące genetyczną mieszanką skrajnie różnych gatunków konopi o wysublimowanych smaku i aromacie. Tworzenie szczepów daje jeszcze większe doznania organoleptyczne oraz niebywałe upojenie psychoaktywną substancją. Większość roślin nadaje się do uprawy wewnątrz lub na zewnątrz. Stworzenie odpowiednich warunków, dostosowanych do charakteru i odmiany konopi, pozwala na zebranie obfitych plonów. Dodatkowe nawożenie sprzyja szybkiemu rozwojowi roślin, a stopniowe uwalnianie składników odżywczych pozwala na stworzenie idealnych warunków do prawidłowego wzrostu. Wysoki poziom THC czyni wiele odmian konopi również środkiem medycznym. Wiele gatunków pomaga w walce z bólem i złym nastrojem.

Wysoka zawartość terpen i steroli nadaje gatunkom oryginalny i indywidualny charakter. Marihuana doceniana jest również za bogactwo smaków i różnorodność aromatów. Już w czasach starożytnych dostrzeżone zostały walory konopi indyjskich wykorzystywanych w celach spożywczych i medycznych. Najbardziej rozpowszechnione wśród kolekcjonerów i amatorów marihuany są feminizowane nasiona dostarczające najwięcej składników aktywnych i organicznych związków chemicznych.