Frezy podologiczne

 

Frezy podologiczne, czy też frezy do pedicure to podstawowy element wyposażenia każdego stanowiska pracy w gabinetach specjalistycznej pielęgnacji stóp. Na rynku znajdziemy ogromny wybór frezów. Narzędzie te różnią się od siebie kształtem, nasypem oraz materiałem, z którego zostały wykonane frezy. 

Jak wybrać frez idealny?

jaki frez do pięt z odciskamiTrzeba mieć świadomość, że nigdy nie znajdziemy jednego uniwersalnego narzędzia, które będzie nadawało się do każdego zabiegu. Przed wyborem frezu, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego dany frez będzie nam potrzebny. Kierując się tym zagadnieniem, frezy możemy podzielić na frezy do zdejmowania żelu i hybryd, szlifowania paznokci i skórek, opracowywania zgrubiałych paznokci, wygładzania płytki, sztucznych paznokci, usuwania zrogowaceń na podeszwach i wałach oraz odcisków i skórek, opracowywanie skóry pięt oraz dla diabetyków. Można również przyjąć prostszy podział na frezy – frezy do paznokci, pięt oraz skórek. Bardzo często klasyfikuje się frezy ze względu na materiał. Wyróżnia się frezy z węglika spiekanego, stalowe, ceramiczne, diamentowe i kamienne. Klasyfikacja ta nie jest bez znaczenia, albowiem każda grupa frezów ma inne zastosowanie. Tak więc jaki frez do pięt z odciskami wybrać? W tym przypadku sprawdzą się frezy z węglika spiekanego. Służą do opracowywania zgrubiałych paznokci oraz zdejmowania żeli, hybryd lub akrylu. Służą również do pobierania materiału do badań mikologicznych. Z kolei frezy diamentowe używane są do szlifowania paznokci i skórek, usuwania zrogowaceń na podeszwach, w wałach paznokciowych oraz do spłycania rozpadlin. Jednak najpowszechniejszym ich zastosowaniem jest opracowanie płytki i wałów okołopaznokciowych. Natomiast frezy stalowe możemy podzielić na tzw. różyczki i frezy próżniowe. Pierwsze z nich stosuje się do spłycania rozpadlin i usuwania odcisków. Z kolei frezy próżniowe punktowo usuwają zrogowacenia i odciski. Frezy ceramiczne posiadają tożsame zastosowanie co frezy z węglika spiekanego, różnią jedynie materiałem, z którego zostały wykonane. Do opracowywania skórek i bardzo delikatnych płytek służą z kolei frezy kamienne, wśród których można rozróżnić kamienie białe i różowe.

Kompletując swój zestaw frezów podologicznych, warto przyjrzeć się im parametrom. Istotne są nie tylko funkcje, jakie ma spełniać dane narzędzie, ale także materiał, jaki został użyty do ich wykonania. Należy zwrócić szczególnie uwagę na nasze indywidualne preferencje, co do wielkości i kształtu części robocze, a także gradacji. Bardzo ważną rzeczą jest również dopasowanie odpowiednio frezów do parametrów frezarki, którą posiadamy.