Funkcyjna szczoteczka soniczna Smilesonic EX Black

O tym, jak ważne jest mycie zębów, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Już przedszkolaki uczą się o znaczeniu prawidłowego szczotkowania zębów, choć przyznać trzeba, że sztuka ta tylko pozornie wydaje się banalna. Tak naprawdę dbanie o jakość oczyszczania nie należy do takich prostych jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim liczy się technika i to od niej zależy odpowiednia czystość. Trzeba jednak mieć na uwadze również fakt, że nie każda szczoteczka tak samo dobrze usuwa zanieczyszczenia i osad.

Smilesonic EX Black do codziennego użytku

szczoteczka soniczna smilesonic ex blackNajczęściej wybierane są przez konsumentów szczoteczki manualne. Owszem, panuje przekonanie, że nadają się one do codziennego używania, jednak nieco mniej mówi się o ich największej wadzie. Tradycyjne szczoteczki ręczne nie radzą sobie tak dobrze z dokładnym oczyszczaniem zębów jak szczoteczki elektryczne. To te drugie właśnie takie urządzenia, potrafiące, dzięki ruchomej główce, docierać do wszystkich problematycznych miejsc, których mycie zwykłą szczoteczką pozbawione jest tej samej dokładności. Szczoteczka soniczna Smilesonic EX Black jest przedstawicielką grupy urządzeń elektrycznych. Jej funkcjonalność opiera się na bardzo wielu walorach, których próżno szukać wśród zwykłych szczoteczek manualnych. Przede wszystkim posiada kilka trybów użytkowania, dzięki czemu w zależności od aktualnego zapotrzebowania można wybrać ten, który będzie sprawdzał się najlepiej. Należą do nich tryby: Clean, Sensitive, Gum Care, White Polish, a każdy z nich odpowiada innej potrzebie. Pierwszy odpowiedni jest do codziennego i standardowego oczyszczania jamy ustnej, drugi będzie odpowiedni przy nadwrażliwości (choć poleca się go również początkującym użytkownikom sonicznych urządzeń), trzeci pozwala na subtelny masaż dziąseł, czwarty zaś pozwala wypolerować i wygładzić zęby. Nie tylko sam tryb pracy szczoteczki sprzyja efektywnemu dbaniu o higienę. Pomagają w tym również wymienne końcówki, których szczoteczka posiada aż cztery. Każda z nich również sprzyja uzyskiwaniu odmiennych rezultatów: DailyClean sprawdza się na co dzień, ShinyWhite wybiela uzębienie, SensiTouch będzie odpowiednia dla osób o nadwrażliwych zębach i dziąsłach, zaś OrthoClean polecana jest osobom noszącym aparat.

Warto również wspomnieć, że to dobry wybór dla ludzi uwielbiających estetyczne przedmioty. Smilesonic EX Black ma ciekawy design, o którym bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że będzie dekoracją łazienki. Wyróżniający wygląd sprawia, że nie zachodzi konieczność chowania jej do szafki, może stać na przykład na umywalce, nie zaburzając estetyki całego wnętrza.