Gdzie stosować uszczelki płaskie?

Płaskie uszczelki są najbardziej powszechnymi rodzajami uszczelek. Nowatorskie modele znajdują szereg zastosowań, takich jak: elektrociepłownie, zakłady chemiczne, czy elektrownie. Niezależnie od miejsca zastosowania, potrafią skutecznie ułatwić działanie poszczególnych elementów w maszynach oraz ułatwiać ich ewentualną naprawę. Większość uszczelek wykonywanych jest z płyt uszczelkarskich, a całość musi być wykonana z przestrzeganiem norm PN, DIN, ASME oraz EN. Większość producentów umożliwia również przedstawienie indywidualnych wymagań przez klienta.

Specyfikacja uszczelek płaskich

standardowe uszczelki płaskieKażda uszczelka ma za zadanie ułatwienie korzystania i napraw poszczególnych podzespołów maszyn. Standardowe uszczelki płaskie wykorzystuje się do uszczelniania spoczynkowego. Materiał, który jest uszczelniany podlega ściskaniu, a sam materiał ma za zadanie wypełniać wszelkich powstałych nierówności na powierzchniach. Wększość firm wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów i umożliwia przekazywanie przez nich specjalnie stworzonych rysunków. Przy wykorzystaniu płyt uszczelkarskich, producenci są w stanie tworzyć uszczelki w dowolnych rozmiarach i kształtach. Poszczególne parametry zależą od przeznaczenia wykonywanych uszczelek. Sprawdzą się w niemal każdej gałęzi przemysłu. Przy wyborze właściwego producenta należy zwrócić uwagę na jakość produkowanych wyrobów oraz czas realizacji i opinie dotychczasowych klientów o firmie. Ważny jest również aspekt wytrzymałości oferowanych uszczelek, jakie temperatury i ciśnienie wytrzymują. Takie informacje pozwolą na podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie konkretnego modelu. W zależności od materiału, z którego wykonane są uszczelki, są one odporne na różne czynniki. Jedne mogą być zastosowane w środowisku wodnym, inne natomiast w smarach, olejach oraz kwasach i zasadach. Wszystko jest uzależnione od przeznaczenia produktu. W specyfikacji poszczególnych modeli znajdują się również informacje, na jakie maksymalne wartości ciśnienia i temperatury są wytrzymałe. 

Mając na uwadze wszystkie powyższe kwestie, uszczelki płaskie są jednym z najlepszych rozwiązań i jak najbardziej upowszechnionym. Nie bez przyczyny. Wszystko to dzięki uniwersalnemu zastosowaniu w przemyśle. Będą właściwe dla mniejszych, jak i większych elementów. Większość producentów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i są w stanie sprostać nawet największym oczekiwaniom. Niewielkie rozmiary oraz wysoki poziom elastyczności zapewnia bezawaryjne, długofalowe korzystanie z urządzeń, do których zostały zastosowane uszczelki płaskie.