Gdzie znajdę pracownika z Ukrainy do Polski?

Prowadzę swoje gospodarstwo rolne i dość spory sad. Zawsze w sezonie staram się zatrudniać dodatkowych pracowników do pracy przy zbiorach. W tym roku miałam problem, żeby znaleźć chętne osoby do pracy. Zauważyłam, że wiele osób wyjechało do pracy zagranicę. Doszłam więc do wniosku, że ja też mogę zatrudnić obcokrajowców do pracy w Polsce. Zastanawiałam się na Ukraińcami, ponieważ jest ich w Polsce bardzo dużo, a także są bardzo pracowici i nie mają zbyt wygórowanych oczekiwań finansowych.

Znalazłam Ukraińców do pracy w Polsce

gdzie znaleźć pracownika z ukrainy do PolskiZależało mi jednakże na tym, aby zatrudniać ich w legalny sposób. Zresztą, zawsze zatrudniałam wszystkich legalnie, ponieważ obawiałam się, że w razie jakiejś kontroli z inspekcji pracy miałabym problemy. Zastanawiałam się nad tym, jaką formę zatrudnienia wybrać w przypadku Ukraińców oraz gdzie znaleźć chętne osoby do pracy. Postanowiłam poszukać różnych informacji w internecie. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: gdzie znaleźć pracownika z ukrainy do Polski, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć informację, że najlepszą formą zatrudnienia Ukraińców do pracy w Polsce jest agencja pracy tymczasowej. Jest to bardzo opłacalna forma zatrudnienia obcokrajowców zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla samych pracowników. To agencja pracy tymczasowej jest pracodawcą danej osoby. To oni załatwiają wszelkie formalności związane z wizą pracowniczą, pozwoleniem na pracę, ubezpieczeniem pracownika i wypłacają mu pensje. Ja, jako przedsiębiorca wynajmuję takiego pracownika w leasing od agencji. Jest to dla mnie opłacalne pod względem finansowym oraz personalnym. Agencja od razu dostarcza mi odpowiednią ilość pracowników do pracy, których mogę wybrać na podstawie przesłanych mi CV. Kolejną zaletą jest dla mnie fakt, że w przypadku nagłego urlopu bądź zwolnienia lekarskiego, agencja pracy od razu przysyła mi kogoś na zastępstwo. Zdecydowałam się skorzystać z takiej formy poszukiwania pracownika z Ukrainy do pracy w Polsce i jak się już wkrótce okazało, to był bardzo dobry wybór.

Okazało się, że w ten sposób można bardzo szybko i sprawnie znaleźć pracowników z Ukrainy do pracy w Polsce. Wielu Ukraińców korzysta z takiej formy pośrednictwa pracy, ponieważ jest to dla nich gwarancja pewnej i stabilnej pracy a także posiadania ubezpieczenia zdrowotnego. Ponadto, żadna umowa nie wiąże ich na dłużej niż miesiąc dlatego w każdej chwili mogą swobodnie zrezygnować, gdyby zdecydowali o tym, że chcą wracać do swojego kraju bądź nie odpowiada im dana forma zatrudnienia.