Hala magazynowa ze stali

Jeśli prowadzimy firmę i potrzebujemy magazynu, a nasza firma się rozwija, to możemy być pewni, że z czasem będzie nam potrzebna coraz większa przestrzeń magazynowa. W takim wypadku mamy dwie możliwości. Pierwszą z nich jest wynajęcie magazynu, a drugą budowa własnego. Co prawda druga z wymienionych opcji jest droższa, ale jest to koszt jednorazowy. Decydując się na drugą opcję będziemy mieli magazyn na własność. Nawet jeśli nie będzie nam później potrzebny, to możemy go wynająć lub sprzedać komuś innego.

Proces budowlany hali magazynowej

hale magazynowePierwszym krokiem jest uzyskanie pozwolenia na budowę. W innym wypadku nie możemy rozpocząć budowy. W momencie gdy mamy już wszystkie niezbędne pozwolenia i plan budowy, to możemy przystąpić do pracy. Tak samo jak w przypadku każdej innej budowy, pracę rozpoczynamy od zamówienia potrzebnych materiałów. Jeśli mamy już z czego budować, to powinniśmy wykonać fundament. Rodzaj fundamentu powinniśmy dobrać do rodzaju budowanej hali. Obecnie najpopularniejsze są hale magazynowe ze sali, ponieważ są dość tanie w budowie. Hala ze stali jest relatywnie lekka, więc nie potrzebujemy bardzo grubego fundamentu. Jeśli fundament jest już gotowy, to możemy zacząć instalować na nim całą konstrukcję. Ważne jest to, aby całą konstrukcję wykonać bardzo starannie, ponieważ w innym wypadku hala nie będzie tak wytrzymała jak powinna. Wszystko musi być wykonane idealnie tak jak zostało to opisane na planie. Jeśli konstrukcja jest już gotowa, to możemy przystąpić do montażu dachu i poszycia hali. Na tym etapie mamy już prawie gotowy budynek, pozostaje montaż okien i drzwi. Kolejnym etapem jest tak zwane uzbrojenie  budynku, czyli podłączenie wszystkich niezbędnych instalacji, takich jak woda, prąd i wszystkie inne, które nam są potrzebne. Ostatnim etapem jest odbiór budynku. Na tym etapie budynek zmienia swój status z budowy na magazyn. Stal wykorzystana do budowy takiej hali charakteryzuje się bardzo dobrą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne działanie warunków atmosferycznych.

Koszt budowy takiej hali uzależniony jest od tak jak dużą halę zamierzamy zbudować. Budowa hali poniżej tysiąca metrów kwadratowych będzie nas kosztować od dwustu do trzystu tysięcy złotych. Jest to najtańszy rodzaj budynku o tak dużej kubaturze. Największą zaletą tego rodzaju hali jest to, że czas jej budowy jest bardzo krótki. Jeśli dysponujemy dobrą ekipą budowlaną, to możemy zbudować taką halę w czasie krótszym, niż cztery miesiące, co jest bardzo dobrym wynikiem.