Herbaciane pudełko jako podarek

Gdy zbliża się czas magii świąt, wraz za nim podąża lawina myśli w głowie: Jakie upominki, by wszystkim sprawić radość? Subiektywnie nie jestem zwolenniczką nadmiernego prezentowego ruchu we wszystkich sklepach i galeriach. Mam też głęboką nadzieję, że nadmierny konsumpcjonizm w tym okresie w końcu przestanie być modny. Nie można jednak negować upominków – sprawmy sobie radość, ale w prosty acz smaczny sposób.

Czy zestaw herbaciany to dobry pomysł?

duży zestaw herbat w pudełkuHerbata ma daleko sięgającą historię swojego istnienia. Mówi się nawet, że jej początek sięga 2000 roku, ale przed naszą erą. Najwcześniej znana w Chinach, gdzie po dzień dzisiejszy króluje w tradycji codziennego życia. Coś co ma tak odległy historyczny zarys, przetrwało i udoskonaliło swój kształt na przestrzeni wieków jest jak najbardziej trafionym prezentem. Uniwersalność, ponadczasowość, wszechobecność, różnorodność to na pewno jej cechy. W roli prezentu świetnie sprawdzi się duży zestaw herbat w pudełku, które może być prezentem już samym w sobie. Ładna, elegancka skrzyneczka czy ozdobna puszka to dodatkowy gadżet przy okazji herbacianych zapasów. A herbaty w ów zestawach zwykle kusza swoją wonią i pięknie pojedynczo opakowanymi saszetkami. Możemy wybierać i smakować: herbaty czarne, aromatyzowane, owocowe, zielone,czerwone, białe itp. Dość ciekawym pomysłem jest tez specyficzna forma podania herbaty…nie w saszetce, nie w granulkach i nie liściasta. Czyli jaka?Niedawno natknęłam się na pudełko z kwitnącą herbatą. Misternie zwinięte liście i kwiatostan, zamknięte jakby w kuli. Zgodnie z instruktażem po zalaniu gorąca wodą w czajniczku ów kwiat  rozwija swoje płatki i po prostu rozkwita w herbacie. To naprawdę ciekawy efekt i da wiele radości obdarowanemu. Do tego zestawu można dopasować szklany, przezroczysty, mały czajnik do zaparzania herbaty, aby piękno kwiatu uwypuklić jeszcze bardziej. Taka herbata nie tylko będzie smakować, ale i nacieszy oko czymś nowym i zjawiskowym. Jeśli wiemy, ze ktoś preferuje herbaty liściaste to również wersje prezentowe, w wersji pakowanej w eleganckie pudełka są dostępne na rynku.

Prezent z zapasem herbaty to prosty acz ponadczasowy prezent. Plusem jest to, że nie ma tu granicy wiekowej, nie ma żadnego wiekowego limitu.Dla osoby starszej, dla szefa czy koleżanki z pracy jak również dla bliskich z rodziny – jest sprawdzonym prezentem. Okoliczności też naprawdę mogą być różne, nie tylko wspomniany świąteczny czas, ale także urodziny, imieniny, jubileusz czy też ślubna okazja.