Idealne usta z makijażem permanentnym

Piękne i kształtne usta to marzenie nie jednej z nas. Dzisiejsze kosmetyki dają sporo możliwości dowolnego modelowania ich kształtu jednak najtrwalsze nawet konturówki czy pomadki prędzej czy później stracą intensywność koloru i ostatecznie się zmyją. Aktualne trendy w kosmetyce idące w stronę makijażu naturalnego, zdecydowanie kłócą się z nadmiarem pomadki.

Istotne elementy permanentnego makijażu ust

makijaż permanentny ust

Wszystkim zabieganym kobietom, które nie mają czasu do stracenia z pomocą przychodzi współczesna kosmetyka estetyczna oferująca sprawdzone i skuteczne metody wykonywania makijażu permanentnego. Pozwalają ona na długotrwałe podkreślenie linii oczu czy wyregulowanie linii brwi oraz nadanie im odpowiedniego koloru. Z równym powodzeniem możemy podkreślić usta, które z wiekiem oraz z powodu przebytych infekcji skórnych jak na przykład opryszczka, blakną i tracą swój pierwotny kształt. Makijaż permanentny ust możemy wykonać zarówno jako zabieg odmładzający jak również jako zabieg jedynie estetyczny, poprawiający kolor i kształt. Nie wszystkie z nas mają szczęście posiadać symetryczne i kształtne usta a dzięki makijażowi permanentnemu możemy dokonać delikatnej ale widocznej korekty wyrównującej niedoskonałości. Sprawą absolutnie kluczową jest wykonanie makijażu w profesjonalnym gabinecie gdzie doświadczona linergistka dobierze odpowiedni dla naszej karnacji odcień pigmentu oraz zaproponuje najkorzystniejszą jej zdaniem opcję korekty. Makijaż permanentny zostanie z nami na długo więc w celu uniknięcia niepożądanych efektów warto korzystać z usług profesjonalistów. Do każdego zabiegu trwałego makijażu należy odpowiednio przygotować skórę ust oraz upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania. Również po wykonaniu zabiegu należy się bezwzględnie stosować do zaleceń linergistki, która szczegółowo wyjaśni jakie zabiegi pielęgnacyjne pozwolą na zachowanie jak najlepszego efektu skorygowanych ust. Niezastosowanie się do tych wytycznych może spowodować nadmierne przesuszenie naskórka, nieestetycznie przebarwienia i w konsekwencji efekt odwrotny do oczekiwanego.

Decydując się na trwały makijaż należy zawsze pamiętać, że nie będziemy mogły go zmyć i poprawić. Dlatego warto dobrze się zastanowić jakiego efektu końcowego oczekujemy oraz upewnić się, że właściwie wyjaśniliśmy to lingeristce. Zawsze warto rozważyć wersję delikatniejszą i jak najbardziej naturalną, którą w razie potrzeby możemy poprawić klasycznymi kosmetykami. Nadanie naturalności intensywnemu makijażowi permanentnemu będzie zdecydowanie trudniejsze.