Mezoterapia jest niechirurgicznym zabiegiem medycyny estetycznej, którą przeprowadza się miejscowo. Polega on na dostarczeniu ważnych substancji aktywnych bezpośrednio do skóry właściwej. Można go stosować profilaktycznie oraz w celach leczenia niektórych schorzeń skórnych. Istnieją trzy rodzaje mezoterapii – igłowa, mikroigłowa oraz bezigłowa. Można z niej skorzystać w wielu gabinetach znajdujących się w Polsce oraz na świecie.
Zastosowanie mezoterapii igłowej
Najbardziej popularnym typem tego zabiegu jest mezoterapia igłowa. Polega ona na stosowaniu strzykawek wyposażonych w bardzo cienkie igły albo specjalnych urządzeń, które wykonują niewielkie ukłucia. Jej stosowanie jest bardzo szerokie i pozwala uzyskać dobre efekty. Dzięki mezoterapii dostarcza się do skóry odpowiednie substancje aktywne, które dopiera się pod względem potrzeb danej osoby. Bardzo często mają one postać gotowych koktajli zawierających takie składniki jak kwas hialuronowy, witaminy C, A i E, minerały, oligoelementy, wyciągi roślinne czy biotynę. Osoba, która będzie wykonywała zabieg powinna dobrze dobrać te substancję w celu uzyskania najlepszych efektów. Podczas zabiegu przerwana zostaje ciągłość skóry, co skutecznie pobudza do naturalnych procesów jej regeneracji. Przekłada się to na zwiększoną produkcję kolagenu oraz elastyny. Dużą zaletą tego zabiegu jest to, że nie ma żadnych przeciwwskazań wiekowych i można go wykonywać o każdej porze roku. Głównie wykonuje się go na skórze twarzy, jednakże mezoterapię igłową można stosować na całym ciele, a nawet na głowie bez konieczności pozbywania się owłosienia. Wskazaniami do zabiegu jest występowanie drobnych zmarszczek, zwiotczałej skóry, opadającego owalu twarzy, zasinieniu pod oczami, przebarwienia, blizny, trądzik, rozstępy, cellulit oraz nadmierne wypadanie włosów. Duża skuteczność jest powodem, dla którego wiele osób decyduje się na przeprowadzenia takiego zabiegu jakim jest mezoterapia igłowa – cennik powinien być dostępny w każdym gabinecie medycyny estetycznej, a różnice zależne są od zastosowania substancji aktywnych i miejsca jego przeprowadzania. Zazwyczaj cena waha się w granicach od 150 do 300 złotych wzwyż.
Ten zabieg może być przeprowadzany samodzielnie oraz wraz z innymi zabiegami upiększającymi. Jeżeli przestrzega się ustalonego programu to będzie ona niezwykle efektywna. Warto wiedzieć, że proces przebudowy oraz regeneracji skóry wymaga czasu, odpowiedniej pielęgnacji domowej i stosowania filtrów UV, dlatego też trzeba uzbroić się w odrobinę cierpliwości i systematycznie powtarzać zabieg mezoterapii igłowej. Coraz częściej jest on polecany osobą zarówno starszym, jak i młodszym i można go wykonać w dobrych gabinetach kosmetycznych.