Izolacje natryskowe na poddaszu

Zatrzymywanie ciepła we wnętrzu pomieszczeń i budynków zawsze stanowiło spory problem. Ludzkość od wielu lat próbuje znaleźć idealny materiał, który będzie w stanie skutecznie ciepło zatrzymywać. Okazuje się, że takim materiałem jest pianka poliuretanowa. Jeszcze nie tak dawno temu praktycznie nikt o takiej piance nie słyszał a obecnie robi ona prawdziwą furorę w branży budowlanej. Pianką tą można ocieplać budynki zarówno wewnątrz jak też i z zewnętrznej strony.

Skuteczne izolacje pianką PUR

ocieplanie pianką mazowieckieMateriałem, który bez wątpienia był od zawsze kojarzony z ocieplaniem jest oczywiście styropian. Materiał ten jest obecnie zastosowany w niejednym polskim domu. Styropian stosuje się zarówno do ocieplania fasad budynków jak też kładzie się go pod wylewkę betonową w celu ocieplania pomieszczenia. Zastosowanie styropianu jest niezwykle duże ale są też pewne ograniczenia. Styropian nie jest w stanie przepuszczać pary wodnej co ma w rzeczywistości ogromne znaczenie dla kondycji budynku. Taką zdolność ma natomiast pianka poliuretanowa. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplanie pianką Mazowieckie jest jednym z tych województw, w którym łatwo znaleźć możemy sprawdzone firmy, które na co dzień zajmują się świadczeniem tego typu usług. Wspomniano wcześniej o tym, że pianka poliuretanowa jest w stanie przepuszczać parę wodną ale trzeba jednak wyjaśnić, że nie każda pianka to potrafi. Mianowicie takie właściwości ma jedynie pianka o strukturze otwartokomórkowej. Piana ta przepuszcza również inne gazy ale zatrzymuje ciepłe powietrze we wnętrzu budynków. Warto też wspomnieć o tym, że piana PUR skutecznie chroni przed nadmiernym nagrzewaniem w czasie lata. W związku z tym spełnia ona swoje zadanie przez cały rok. Izolacje z pianki poliuretanowej są bardzo dobrym rozwiązaniem ponieważ pianka o której mowa jest niezwykle lekka. W związku z tym możemy bez obaw taką piankę stosować w budynkach o lekkiej konstrukcji. Przykładem są chociażby popularne w ostatnim czasie domy kanadyjskie czy też szkieletowe.

Ogólnie rzecz biorąc izolacje natryskowe z pianki poliuretanowej to bardzo fajne rozwiązanie dla każdego kto buduje dom lub też niegdyś pominął kwestię dotyczącą ocieplania. Nic nie stoi na przeszkodzie by ocieplić wnętrze poddasza nawet w starszym budynku. Nawet bardzo cienka warstwa pianki poliuretanowej może sprawić, że wewnątrz naszego budynku zatrzyma się więcej ciepła. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że automatycznie będzie to miało duży wpływ na wysokość rachunków za energię cieplną.