Jak dobrze zaplanować wesele?

Wesele to jedna z najbardziej wyjątkowych uroczystości w życiu, jak również jedna z tych najważniejszych. Nic więc dziwnego, że wiele osób zatrudnia konsultantów ślubnych którzy pomagają im w zorganizowani im tego pięknego dnia. Jednak nadal większość woli samodzielnie się tym zająć, a po prostu wybierać fachowców z każdej dziedziny, by mieć zapewnione niezapomniane wesele w dowolnym miejscu.

Wesele dobrze zorganizowane

wyjątkowe wesele w wielkopolsceOd czego zacząć przygotowania jeśli chcemy mieć wyjątkowe wesele w Wielkopolsce? Przede wszystkim za wszystko trzeba się zabrać odpowiednio wcześniej. Sale weselne czy fotografa trzeba zabukować nawet na rok przed uroczystością, tak długie są kolejki oczekiwania. Wiadomo, że pracując nie można też poświęcić się tylko i wyłącznie przygotowaniom, więc pozostają weekendy. Jeśli chce się by wszystko było idealne i dopięte na ostatni guzik to trzeba na to poświęcić mnóstwo czasu. W końcu w Wielkopolsce pracuje mnóstwo florystek, czy muzyków, trzeba sprawdzić, którzy z nich są polecani, jakie mają stawki, sprawdzić ich prace. Inaczej można trafić na przypadkowe osoby bez doświadczenia, które nie zagwarantują nam usług na najwyższym poziomie. Kolejna kwestia to oprawa weselna. Składają się na nią sama sala, jak i dekoracje. Ważne jest nakrycie stołu, kwiaty, czy przygotowanie sceny na jakiej będzie grał zespół lub DJ. Można kupić balony weselne, konfetti, czy też postawić na dekoracje kwiatowe. Druga kwestia to właśnie muzyka. Trzeba zdecydować się na playlistę, wybrać czy wolimy DJ-a, który będzie grał oryginalne kawałki, czy zespół, który będzie grał covery i własne interpretacje znanych przebojów. Trzecia ważna rzecz to sesja zdjęciowa. Czy chcemy mieć tylko reportaż weselny czy także sesje plenerową. Cennik fotografa różnić się może od tego jak długo będzie on na weselu jak również w jakim formacie otrzymamy zdjęcia. Polecane są na przykład fotoksiążki, czy druk zdjęć, które potem można wstawić do ramki. To na pewno będzie coś ciekawszego niż po prostu przesłane zdjęcia w formie elektronicznej. Zdjęcia można też wydrukować w większym formacie.

Na co jeszcze zwraca się uwagę? Panna młoda zadba na pewno o swoją sukienkę, makijaż i fryzurę, a także o dobór kwiatów na bukiet ślubny. Pan młody wybierze właściwy garnitur. Trzeba myśleć także o takich elementach jak obrączki, zakwaterowanie gości, czy menu weselne. To także istotne punkty weselne o których nie można zapomnieć. Jak widać organizacja wesela to zadanie bardzo trudne i wymagające długich przygotowań.