Jak nauczyć się szyć na maszynie?

Rozpoczynając swoją przygodę z szyciem na pewno najbardziej potrzebny jest zapał i chęć do pracy. Trzebe tego chcieć i nie zrażać się porażkami, gdyż w szyciu często może zdarzyć się porażka, jest to nieuniknione, zwłaszcza na początku szycia. 

Początki szycia – kilka porad

tanie materiały ze sklepu internetowegoNa początek, jeśli nie wiesz, czy chcesz faktycznie szyć, nie kupuj maszyny. Jeśli masz taką możliwość pożycz maszynę od kogoś znajomego na jakiś czas, żeby sprawdzić, czy to faktycznie jest to, co chcesz robić. Jeśli nie masz takiej możliwości poczytaj ogłoszenia. Czasami ktoś ma maszynę z możliwością wypożyczenia jej na przykład na tydzień. Przez ten czas przekonasz się, czy na prawdę chcesz szyć, czy to zajęcie dla ciebie, czy masz cierpliwość i wystarczające chęci. Jeśli faktycznie szycie cię „wkręci” wtedy możesz zacząć rozglądać sie za nowym modelem. Ale wtedy nie sugeruj się ceną, poczytaj opinie, może ktoś z otoczenia szyje i ci doradzi? Warto zainwestować w maszynę, która nie będzie sprawiała ci kłopotów oraz będzie miała wiele różnych ściegów i innych opcji potrzebnych z czasem do szycia bardziej zaawansowanych elementów. Zanim zaczniesz szyć sprawdź, czy nika jest dobrze naprężona i czy igła jest odpowiednio osadzona. Jeśli coś będzie nie tak, szycie sprawi ci trudność już na początku. Nitka będzie się zrywać i nie ruszysz do przodu, dlatego trzeba dobrze wszystko ustawić, najlepiej sprawdzić w instrukcji. Następnie przejrzyj szafę i poszukaj niepotrzebnych ubrań, na kórych będziesz mogła nauczyć się szyć, ćwiczenia najlepiej sprawdzą się na pościeli, poszewkach, prześcieradłach. Jeśli nie masz za dużo takich matriałów w domu, możesz zaopatrzyć się w nie. Tanie materiały ze sklepu internetowego będą do ciebie wysłane i będziesz mogła ćwiczyć, aż dojdziesz do wprawy. Pamiętaj, że minie trochę czasu, zanim nabierzesz wprawy. Najpierw musisz nauczyć się prowdzić ścieg prosto, następnie po łukach i na okrągło. Gdy to opanujesz będziesz mogła przejść do innych rodzajów ściegów, ale ważne jest to, aby za szybko nie szyć, gdyż wtedy może to zakończyć się pruciem, co nie jest najlepszym zajęciem. Gdy opanujesz już podstawowe umiejętności warto zabrać się za uszycie jakiegoś przydatnego przedmiotu. Najlepsze na początek będzie uszycie poszewki na jaśka z zamknięciem na zakładkę.. Proste, a doda motywacji do działania.

Kiedy już opanujesz najprostsze elementy szycia  takie jak wszywanie zamka i obszywanie dziurek na guziki możesz wziąć się za uszycie kosmetyczki albo torebki. Ważne aby na początek zainwestować w dobre ostre nożyczki, wtedy szycie będzie proste i przyjemne.