Jak zorganizować przewóz pracowników do Niemiec?

 

Zatrudniając pracowników, których wysyła się do pracy za granicę, trzeba im zapewnić transport. Przynajmniej za pierwszym razem, żeby pokazać pracownikom jak dotrzeć na miejsce docelowe. Wiele firm oferuje zorganizowane przejazdy na przykład raz w tygodniu. W tym celu wynajmuje się najczęściej busa, który przewozi pracowników. Wynajęcie busa dla pracowników jest możliwie najmniejszym kosztem dla pracodawcy. Na pewno mniejszym niż kupienie biletów lotniczych.

Tanie przewozy na trasach międzynarodowych

przewóz do niemiec tarnówPrzewozy pracowników busami opłacają się oczywiście tylko wówczas, kiedy miejsce ich pracy jest dosyć blisko. Najczęściej taki transport organizowany jest dla pracowników wykonujących swoje obowiązki w Niemczech bądź krajach skandynawskich. Jeśli chodzi o przemieszczanie się pracowników na trasie Polska – Niemcy to bez wątpienia dla każdego pracodawcy najkorzystniejszym będzie wynajęcie busa. Tym bardziej, że wiele firm transportowych oferuje naprawdę tani przewóz do Niemiec Tarnów. Takie przewozy busami można zorganizować docelowo do każdego miasta w Niemczech. Można skorzystać zarówno z oferty stałej przewoźników a można również zorganizować pracownikom transport na podstawie indywidualnej umowy z przewoźnikiem. Każda osoba odpowiedzialna w firmach za organizowanie transportu pracownikom doskonale wie, jak się takie sprawy załatwia. Najpierw znajduje się kilka firm, które oferują takie przewozy a potem negocjuje się z każdą z nich indywidualnie ofertę przewozu. Na koniec wybiera się tą firmę, która transport zorganizuje najtaniej. W jednym busie może jechać maksymalnie dziewięciu pracowników. Jeśli osób do przewiezienia jest więcej to automatycznie potrzeba więcej niż jednego samochodu. Jeśli do przewozu wynajmie się naprawdę niedrogą firmę transportową to za jeden transport nie powinno się zapłacić więcej niż trzy tysiące złotych. Globalnie wyda się to być sporą ceną, ale w przeliczeniu na jednego pracownika okaże się, że wychodzi około trzystu złotych. A to już koszty przewozu, jakich nigdzie indziej się nie znajdzie.

Pracownicy, którzy swoją pracę wykonują poza granicami kraju, bardzo często mają zapewniony transport przez pracodawcę. Czasem może to być transport tylko jednorazowy ale zdarza się, że niektórzy pracodawcy organizują przejazdy dla pracowników raz w tygodniu. Najtańszą opcją dla pracodawców jest zawsze wynajęcie busa wraz z kierowcą. Takie usługi oferuje wiele firm transportowych. Ze względu na dużą konkurencję w tej branży można znaleźć firmy oferujące bardzo atrakcyjne ceny.