Jaka jest popularność gier Nintendo w Polsce?

Nintendo to znany na całym świecie producent konsol, głównie przenośnych oraz gier na też te platformy. Niezwykle popularny na zachodzie, a zwłaszcza w Japonii skąd wywodzi się marka, w Polsce pozostaje nieco w cieniu innych firm. Skąd bierze się takie podejście do tej marki, czy rozwiązania i tytuły przez nią proponowane są gorsze? 

Co warto wiedzieć o grach Nintendo

gry nintendo w sklepieGry Nintendo rzeczywiście w Polsce nie cieszą się taką popularnością jak inne konkurencyjne platformy? Skąd jednak taka tendencja? Przede wszystkim jest to związane z tym, że Nintendo proponuje przede wszystkim rozwiązania przenośne, a to nie jest szczególnie popularny w Polsce tryb rozgrywki, wolimy raczej grać w domu niż w autobusie, jeśli już ktoś gra to woli do tego wykorzystywać smartphone niż kupować całą konsolę. Niemniej warto zaznaczyć,z ę obecnie Nintendo wypuściło także i konsole, która umożliwia rozgrywkę na ekranie telewizora, w zależności od ustawienia – konsola może być pełnoprawna lub przenośna – wygodne rozwiązanie, które zdobyło wielu klientów na całym świecie – jednak znowu nie w Polsce? Dlaczego, czy to z powodu samych gier? Tytułu prezentuje się jednak świetnie, zarówno jeśli o aspekt fabularny, jak i graficzny, wszystko działa świetnie i pod żadnym względem nie odstaje od innych proponowanych gier. Co zatem stwarza problem? po pierwsze jest to niski poziom świadomości graczy odnośnie samej marki, słabo ja kojarzymy, dlatego też w większości wypadków rezygnujemy z niej na rzecz czegoś co jest nam dobrze znane. Po drugie gry nintendo w sklepie, jak i same konsole są dość słabo dostępne, biorąc pod uwagę jak wiele tytułów mamy od ręki dostępnych na konkurencyjne platformy, tu wybór jest rzeczywiście ograniczony, wynika to z tego, ze sklepu nie inwestują w gry Nintendo z racji małego zainteresowania tymi tytułami, gracze mają mały wybór więc ich nie wybierając – takie błędne koło. A trochę szkoda, bo najnowsza konsola naprawdę wypada bardzo atrakcyjnie, a ilość dostępnych na nią tytułów rośnie z każdym dniem. 

Marka Nintendo choć nieszczególnie popularna w Polsce cieszy się bardzo dużym uznaniem za granicą i nie bez powodu, – proponowane bowiem przez Nintendo rozwiązania są innowacyjne i zapewniają wiele możliwości i swobody, jeśli chodzi o wybór formy rozgrywki, jak i miejsca. Dlatego, jeśli lubimy sobie pograć, czy to w domu, na ognisku czy drodze do pracy i szkoły, to jak najbardziej powinniśmy zainteresować  się propozycjami Nintendo – przy takiej ilości tytułów z pewnością znajdziemy coś dla siebie.