Jaki płyn do soczewek wybrać?

Oko to bardzo delikatny narząd, który możemy łatwo uszkodzić lub narazić je na atak bakterii. Ryzyko to niestety wzrasta w momencie, gdy stosujemy soczewki kontaktowe. Użytkowanie soczewek wiąże się niestety z codzienną ich aplikacją i zdejmowaniem ich. Chcąc to zrobić musimy niestety włożyć do oka palec. To dlatego warto przestrzegać zaleceń lekarskich, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia oka lub wprowadzenia do niego bakterii.

Płyn do soczewek – po co jest?

dezynfekujące płyny do soczewekKupując płyny do soczewek, warto postawić na te wielofunkcyjne. Takie płyny oczyszczają soczewkę z osadów białkowych, a także ją dezynfekują. Dzięki temu mamy pewność, że do naszego oka nie wprowadzimy niebezpiecznych bakterii. Dezynfekujące płyny do soczewek są koniecznym wyposażeniem każdego, kto korzysta z soczewek. Bez nich nie będziemy w stanie oczyścić soczewki i na pewno wprowadzimy do oka wiele brudu i niebezpiecznych bakterii. Na rynku dostępne są różne pojemności płynów do soczewek. Jeśli soczewki zakładamy codziennie, to najbardziej opłacalny będzie zakup dużej butelki, która na pewno wystarczy nam na długo. Na początku stosowania soczewek na pewno odpowiednie dozowanie płynu może sprawić nam pewną trudność, jednak z czasem będziemy w stanie wyczuć, ile tak naprawdę go potrzebujemy. Płyny do soczewek nie są drogie i możemy z łatwością zamówić je za pośrednictwem strony internetowej. Zamawiając w ten sposób możemy liczyć nie tylko na atrakcyjne ceny, ale także na ciekawe rabaty, dzięki którym za pełnowartościowy produkt zapłacimy znacznie mniej niż u optyka, czy w drogerii. Dodatkowo bardzo często mamy do czynienia z akcjami, dzięki którym za wpisanie kodu otrzymujemy darmową dostawę. Niestety niektórzy z nas wciąż myślą, że korzystanie z soczewek kontaktowych jest niesamowicie drogie. Nic bardziej mylnego. Jeśli trafimy na dobrą promocję, to już za około 30 złotych będziemy w stanie kupić dobrej jakości soczewki miesięczne. Oczywiście możemy znaleźć modele, których cena bez promocji nie przekracza kilkudziesięciu złotych, jednak zazwyczaj są one nietrwałe. Co to znaczy? Znaczy to tyle, że pod wpływem częstego wyjmowania i zakładania, nasza soczewka może się uszkodzić, a takiej nie powinniśmy wkładać już do oka. Czasami lepiej jest zapłacić nieco więcej i mieć pewność, że wybrane soczewki rzeczywiście wystarczą nam na miesiąc.

Kupując płyny do soczewek, warto zastanowić się nad odpowiednią pojemnością. Najbardziej opłacalne jest kupowanie dużych butelek, które naprawdę wystarczają na długo. Jeszcze lepszym pomysłem jest złożenie zamówienia internetowego na cały zestaw. Takie zestawy są jeszcze tańsze i okazuje się, że dużą butelkę płynu dobrej jakości możemy mieć już za kilkanaście złotych.