Jakie są najpopularniejsze typy profili aluminiowych

 

Zalety wytłaczania aluminium są powszechnie znane. Aluminium jest bardzo powszechnie stosowanym materiałem do stosowania w wytłaczarniach i profilach kształtowników, ponieważ posiada właściwości mechaniczne, które sprawiają, że idealnie nadaje się do formowania i formowania metalu z kęsów. Wysoka ciągliwość aluminium oznacza, że metal może być łatwo kształtowany w różne sekcje bez wydatkowania znacznej energii na oprzyrządowanie lub proces formowania. 

Formowanie pozwala tworzyć różne rodzaje profili aluminiowych

profil aluminiowy narożnyPonadto temperatura topnienia aluminium jest również ogólnie na poziomie połowy temperatury zwykłej stali. Oba te fakty oznaczają, że proces wytłaczania aluminium ma stosunkowo niski ślad energetyczny, co przekłada się na niskie koszty narzędzi i produkcji. Wreszcie, aluminium posiada również wysoki stosunek wytrzymałości do masy, co czyni go doskonałym wyborem dla zastosowań przemysłowych. Szeroka gama skomplikowanych profili aluminiowych może być tworzona przy różnych grubościach. Profile te mogą charakteryzować się dużą różnorodnością skomplikowanych pustych przestrzeni, co jest konieczne ze względu na zastosowanie końcowe. Dostępna jest szeroka gama pustych przestrzeni wewnętrznych, aby ułatwić szeroki zakres zastosowań automatyki, a także spełnić wszelkie wymagania dotyczące masy użytkowej. Najpopularniejszym typem profilu aluminiowego jest profil aluminiowy narożny, który jest po prostu odmianą profilu kwadratowego. Istnieją również inne typy profili, takie jak profil trójkątny, profil o jednym promieniu i profil w kształcie litery L. Jako produkt uboczny procesu wytłaczania, na powierzchniach profili występują czasem małe, ledwo widoczne linie. Wynika to z zastosowania narzędzi do wytłaczania, a dodatkowe obróbki powierzchniowe mogą być określone w celu usunięcia tych linii. Istnieje kilka drugorzędnych operacji obróbki powierzchni, które mogą być wykonywane, takich jak frezowanie powierzchni po głównym procesie formowania profili w celu poprawy wykończenia powierzchni profilu. Te operacje przetwarzania mogą być określone w celu poprawy geometrii powierzchni w celu poprawy profilu części poprzez zmniejszenie ogólnej chropowatości powierzchni wytłaczanego profilu.

Obróbka ta jest zazwyczaj określana w zastosowaniach, które wymagają precyzyjnego pozycjonowania części lub w których powierzchnie współpracujące muszą być ściśle kontrolowane. Obróbka powierzchni może również zwiększyć odporność na korozję, poprawić twardość profilu, a nawet dodać izolację elektryczną do profili. Czarna powłoka anodyzowana pomaga chronić przed korozją i jest nieprzewodząca.