Jakie szambo wybrać – ekologiczne czy betonowe?

 

Kupno działki budowlanej nie jest prostym zdaniem. Potencjalni nabywcy takiej działki muszą dokładnie sprawdzić, czy znajdują się na niej wszystkie media oraz przyłącza. Większość takich działek, które znajdują się z dala od najbliższych zabudowań miejskich, nie posiada wszystkich przyłączy. O ile często będzie na naszej działce woda oraz prąd, o tyle kanalizacja, może już tam się nie pojawić. Wówczas konieczny jest montaż odpowiedniego szamba. Jakie szambo sprawdzi się dobrze?

Wybór dużego szamba ekologicznego

duże szambo ekologiczneWspółcześnie przy wyborze szamba oprócz jego ceny, ma również znacznie wiele innych czynników. Takim czynnikiem może być ekologia. To szczególnie ważne w czasach, gdy zagadnieniom związanym z ochroną środowiska poświęca się coraz więcej czasu. Właściciele domów jednorodzinnych, którzy chcą postawić na ekologią powinni wybrać sprawdzone szambo, które dobrze oddziałuje na środowisko naturalne. Jakie szambo dobrze jest bezpieczne dla środowiska naturalnego? Najlepszym wyborem jest duże szambo ekologiczne, która cieszy się popularnością wśród osób ceniących sobie środowisko naturalne. To rozwiązanie posiada kilka sprawdzonych zalet. Oprócz wyżej wymienionej już ekologi, warto wspomnieć o wadze. Szamba ekologiczne są wykonane ze specjalnego lekkiego i jednocześnie bardzo trwałego tworzywa sztucznego. Takie mocne tworzywo sztuczne skutecznie chroni ścieki przed ich dostaniem się do gleby. Wspomniana wyżej lekkość takiego zbiornika znacząco ułatwia jego montaż w ziemi. Zamawiając takie szambo, unikniemy wielu problemów, które mogą być napotkane podczas innego rodzaju zbiorników. Przykładem może być szambo wykonane z betonu, które niestety jest na tyle ciężkie, że przed domem jednorodzinnym musi być już należycie utwardzona powierzchnia, która umożliwi sprawny wjazd i montaż takiego zbiornika. W przypadku szamba ekologicznego, nie napotkamy takiego problemu, nawet jeśli zbiornik będzie większych rozmiarów. Warto jednak wspomnieć o szambie betonowym, by mieć obraz porównujący oba te rozwiązania.

Szamba wykonane z betonu są znacznie bardziej cięższe od ekologicznych. Ich ciężar jednak pozwala im znacznie lepiej usadowić się w ziemi. Takie szambo nie będzie się przemieszczać w wyniku podwyższenia się wód gruntowych. Nie bez znaczenia jest również cena, która w przypadku szamb wykonanych z betonu należy do bardzo niskich. Jest to niedrogie rozwiązanie, która również sprawdzi się w niektórych sytuacjach. Warto zatem przemyśleć wybór odpowiedniego szamba, gdyż jest to inwestycja na lata.