Kable hdmi do monitorów zewnętrznych

Tegoroczny turniej komputerowy miał być największą do tej pory imprezą, więc postanowiliśmy przygotować się do niego odpowiednio, i zapewnić odpowiednio wysoki poziom, zarówno dla graczy jak i dla widzów. Zmagania graczy miały być pokazywane na żywo na monitorach, zamontowanych na ścianach zarówno sali komputerowej, jak i w korytarzach budynku. Taki zabieg miał dodać rozmachu i atrakcyjności naszym imprezom, ale również być dużą motywacją dla graczy.

Najwyższej jakości kable hdmi

kable hdmi w KrakowieOkazało się jednak, że bardzo dobry plan miał jeden zasadniczy problem, a mianowicie stosowane przez nas okablowanie. Dotychczasowo używane przez nas kable do monitorów były zbyt słabej jakości by móc obsługiwać dynamiczną rozgrywkę w czasie rzeczywistym, i przesyłać płynny obraz z takiej rozgrywki w doskonałej jakości. Były one również stanowczo za krótkie, i większość monitorów nie mogła być podłączona do komputera. Sytuację uratował jeden z kolegów organizatorów, który często w podobnych sytuacjach zaopatrywał się w firmie posiadającej w ofercie wysokiej jakości kable hdmi w Krakowie. Jako że do eventu nie pozostało wiele czasu, postanowiliśmy nie wybrzydzać i zakupić dodatkowe okablowanie, zwłaszcza iż wspominana przez kolegę firma miała swoją siedzibę stosunkowo niedaleko. Okazało się, iż owa firma zajmuje się przede wszystkim sprzętem komputerowym i elektronicznym właśnie do obsługi imprez masowych. W ofercie mieli najróżniejsze urządzenia, w tym i okablowanie, jakiego nam było potrzeba. Był to sprzęt dokładnie taki, jakiego nam było potrzeba, o odpowiedniej długości, sięgającej nawet do pięćdziesięciu metrów, wytrzymałości a przede wszystkim, zapewniający doskonałą jakość. Kable były najnowszej generacji, szerokopasmowe, o bardzo dobrych charakterystykach przesyłu sygnału, który nie wypaczał się nawet po wygięciu kabli czy przypadkowym ich uzwojeniu. Wtyczki i końcówki miały doskonałą izolację, chroniącą łączenie przed wilgocią i wodą, dzięki któremu można było je stosować nawet w deszczu bez ryzyka uszkodzenia, choć w naszym przypadku nie przewidywaliśmy takiego traktowania.

Każdy kabel był wyposażony również w układ przejściowy, dzięki czemu mogły one obsługiwać różne typy monitorów, w tym i modele posiadające niestandardowe wejścia na kable zewnętrzne. Pierwsze testy potwierdziły wysoką jakość okablowania, które warte były swojej ceny bez dwóch zdań. Nawet podczas intensywnej rozgrywki, przesyłany obraz był wyraźny, o wysokiej rozdzielczości i bez absolutnie żadnych zakłóceń.