Kanapa rozkładana z pojemnikiem na pościel

 

Większość Polaków mieszka w trzypokojowych mieszkaniach, a mając dwójkę dzieci musi zrezygnować z małżeńskiego łoża. To marzenie pary odkładają na czas, gdy ich pociechy wyprowadzą się z domu. Do tego jednak czasu śpią na kanapach lub narożnikach ustawionych w pokojach dziennych. Taki mebel musi zatem być nie tylko funkcjonalny, ale też estetycznie wykonany i dobrze się prezentujący. 

Jak wybrać dobrą kanapę rozkładaną do salonu?

komfortowa kanapa rozkładana z pojemnikiem na pościelZ łożem małżeńskim nie ma problemu. Ścieli się je rano, przykrywając elegancką narzutą lub kapą, następnie zamyka drzwi sypialni. Życie rodzinne toczy się w innych pomieszczeniach, natomiast gości zaprasza się do salonu. Na takie rozwiązanie jednak nie każdy może sobie pozwolić. Wielu z nas mieszka w mieszkaniach o ograniczonym metrażu, gdzie pokój dzienny pełni też funkcję sypialni. A zatem w tym przypadku wybór kanapy nie może być przypadkowy. Najlepsza w tym względzie jest komfortowa kanapa rozkładana z pojemnikiem na pościel. Daje nie tylko możliwość spania na dużej powierzchni (są to albo wymiary standardowe, albo nieco zmodyfikowane), ale też pozwala na wygodne przyjęcie gości. Pod siedziskiem narożnika znajduje się pojemna skrzynia na pościel (czasem są dwie przegrody), które okazują się być bardzo przestronne. Można w nich przechowywać kołdrę, poduszki, koce czy nawet, o ile mamy miejsce, odzież sezonową (np. grube swetry latem). Tego rodzaju rozkładane kanapy można dziś kupić w wielu różnych stylizacjach oraz wersjach kolorystycznych. Królują praktyczne szarości i brązy, choć ciekawe zestawienia, np. połączenie czerni i czerwieni, też mają wielu zwolenników. Komfortowa kanapa rozkładana często ma też dodatkowe udogodnienia, np. małe stoliczki przy poręczach, półeczki, a nawet szafki. Można na nich przechowywać choćby piloty od telewizora. Po odpowiedni model najlepiej jest wybrać się do jednego z salonów meblowych. Można też przyjrzeć się ofercie sklepów internetowych, które zajmują się sprzedażą mebli i narożników. Ich oferta jest najczęściej bardzo bogata. Producenci umożliwiają nie tylko wybór wielu modeli kanap w różnych ustawieniach (prawym bądź lewym), ale też w kilkunastu wersjach kolorystycznych.

Zakup kanapy rozkładanej z pojemnikiem to często inwestycja, która powinna być dobrze przemyślana. Z jednej strony narożnik musi się dobrze prezentować, ale z drugiej – być wygodny i zapewniać maksymalny komfort snu. Na szczęście dziś ich wybór jest bardzo duży, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i dostosowanego do własnych potrzeb oraz możliwości finansowych.