Karmy premium dla naszych piesków

 

Posiadanie w domu jakiegokolwiek zwierzęcia to ogromna odpowiedzialność. To nie tylko pupilek, z którym można się pobawić w wolnej chwili, ale przede wszystkim żywa istota, całkowicie zależna od nas w każdym względzie: dachu nad głową, jedzenia, dbania o stan zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Dlatego powinniśmy poświęcać im wiele uwagi i dbać o nie pod każdym względem.

Żywność premium dla psa

karma premiumJedną z najważniejszych rzeczy związanych z posiadaniem zwierzęcia, na przykład psa, jest jego odpowiednie żywienie. Tylko nieliczne psy mają możliwość swobodnego poruszania się poza domem czy ogródkiem, a nawet i te raczej nie są w stanie upolować sobie obiadu. Obowiązek zapewnienia im dobrej jakości karmy spada całkowicie na nas i trzeba się z tym liczyć, kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzęcia (lub gdy jakiś futrzany przybłęda zdecyduje się na posiadanie nas jako swoich ludzi). Niestety powszechnie dostępne w sklepach karmy znanych z reklam marek rzadko są tak dobre, jak próbują się wydawać. Zwykle jednym z ich głównych składników są zboża, a „mięsa” które jest do nich dodawane raczej nie chcielibyśmy dawać psom gdybyśmy wiedzieli, jak wyglądało przed zmieleniem i przerobieniem na kulki karmy. Psy są zwierzętami mięsożernymi i chociaż czasem same uzupełniają dietę o rośliny (są psy, które lubią owoce, wiele z nich na spacerze je trawy etc.) to jednak karma dla nich przede wszystkim musi zawierać w sobie dobrej jakości mięso, a owoce, warzywa i zioła stanowią dodatek do niego. Wśród produktów dla zwierząt, które zwracają na siebie uwagę i są warte kupienia wyróżnia się karma premium, zawierająca w sobie mięso pochodzące od różnych zwierząt (od bydła, przez trzodę, dziczyznę, drób i ryby, aż po zwierzęta bardziej egzotyczne, jak np. kangury). Do takiej karmy dodawane są różne owoce i warzywa, jak na przykład jabłka, dynia i marchew, a także zioła i nasiona, w tym siemię lniane, bazylia czy nasiona babki płesznika. Ważny dodatek stanowią oleje, na przykład lniany, który wpływa dobrze na stan sierści.

Karmy premium są droższe od tych, które można zwykle znaleźć w marketach, jednak wybierając je mamy pewność, że podjęliśmy dobrą decyzję i karmimy psa jedzeniem dobrej jakości. Dzięki niemu będzie on pełen energii, zdrowszy, z miękką, lśniącą sierścią. Pozwoli to uniknąć zapadaniu na wiele chorób i sprawi, że w podeszłym wieku będzie czuł się lepiej. My sami natomiast będziemy wiedzieć, że dobrze troszczymy się o psa pod względem żywienia i że każda złotówka wydana na tę karmę była dobrą inwestycją.