Kaszmirowa włóczka z północnych Indii

Kaszmir to miękka tkanina otrzymywana z wełny kóz kaszmirskich żyjących w północnych Indiach. Cechują ją bardzo cienkie włókna o grubości 16-18 mikrometrów, co zapewnia jej wyjątkową puszystość i wysokogatunkowość. Z tego też powodu kaszmirowa włóczka kojarzy się nam zawsze z eleganckimi miękkimi szalami, czy swetrami, które są popularne zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn.

Jesienią i zimą stawiamy na ciepło kaszmiru 

włóczka z kaszmirem

Bardzo wysoka jakość i niesamowita miękkość to dwa atuty, jakie gwarantuje nam włóczka z kaszmirem. Jest ona stosowana w produkcji luksusowych wyrobów odzieżowych i dodatków. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się ona w okresie jesiennym i zimowym, gdyż pozwala utrzymać ciepło, a także niezmienność temperatury. Pożegnanie letniego sezonu odzieżowego nie będzie więc tak straszne. Zresztą zwykle jest tak, iż ciesząc się jeszcze latem, myślimy już o nowym sezonie, nowych kolorach , projektach i materiałach. Golf czy inny sweter z akrylu wygląda grubo i wszystkim się wydaje, że jest bardzo ciepłym ubiorem, co nie zawsze okazuje się być prawdą. Sweter, do produkcji którego wykorzystana została włóczka z kaszmirem nie jest gruby, wygląda bardzo subtelnie, ale bardzo dobrze chroni nas przed zimnem. Oferta jest bardzo bogata i naprawdę jest w czym wybierać, również wśród wzorów i kolorów. Czysty kaszmir ma bowiem odcień szary, brązowy lub beżowy. Tworzywo to można farbować i otrzymywać przeróżne kolory lub wzory, choć najczęściej sięgamy po kolory typowe. Włóczka z kaszmirem z uwagi na jej nieprzeciętna puszystość pozwala stworzyć niejeden piękny szal, czy sweter, które nadają się na prezent. Miękki kaszmirowy szalik nie powędruje do szuflady jako „nieudany prezent” , gdzie często wrzucamy gryzące i nieprzyjemne do noszenia wełniane szaliki. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, iż włóczka z kaszmirem daje możliwość produkcji tak wielu różnych ubrań, że nie będziemy wyglądać jak inni, ubierać się jak inni, czy też mieć to co inni. Wzory, czy kolory mogą się powtarzać, ale tylko kaszmir jest połączeniem elegancji, jakości i ciepła. 

Włóczka z kaszmirem oznacza, iż wybieramy elegancję i subtelność, a nie grubość i sztywność. Oznacza to, iż po mistrzowsku dobieramy elementy naszej garderoby. Kaszmirowy szal to jeden z najważniejszych elementów garderoby. Wygląda luksusowo i jest luksusowy z uwagi na jego jakość. To „must have” zarówno kobiecej, jak i męskiej szafy. Jesienią i zimą króluje na wybiegach, a my noszą wykonane z niego ubrania i dodatki królujemy na ulicach, dzięki poczuciu niepowtarzalności i elegancji.