Kiedy można podejrzewać założenie podsłuchu w telefonie?

Wśród osób zakładających podsłuchy w telefonie, najczęściej pojawiają się małżonkowie, nie ufający swoim drugim połówkom oraz zmartwieni rodzice, którzy chcą wiedzieć czym zajmują się ich dzieci. Innym przypadkiem są również pracodawcy, którzy mają obawy przed wyciekiem ważnych informacji z firmy. Dzięki coraz niższej cenie programów szpiegujących, więcej osób zaczyna z nich korzystać a przez to, że ciężko je wykryć, jeszcze więcej osób nie wie, że są podsłuchiwane.

Objawy podsłuchiwanego telefonu

podsłuch w telefonieOsoby, które podejrzewają, że w ich telefonie jest założony podsłuch, powinny zwrócić uwagę na kilka aspektów w działaniu ich telefonu. Znając typową trwałość baterii czy tempo działania, można łatwo zauważyć różnice, bo chociaż programy szpiegujące nie zajmują dużo miejsca, ich działanie może nieznacznie zwalniać działanie sprzętu. Zawieszanie się telefonu oraz dziwne funkcjonowanie aparatu, powinno zwrócić uwagę posiadaczy, aby potem sprawdzić swój sprzęt pod kątem podsłuchu. Jeżeli w trakcie rozmów wyda się, że ktoś zna fakty na temat osoby, które nie powinny do niego dotrzeć, również powinno wzbudzić pewne objawy. Aby sprawdzić czy rozmowy nie są przekierowywane na inny numer oraz co dzieje się z połączeniami, które dochodzą w momencie wyłączenia telefonu lub braku zasięgu, można skorzystać z kilku uniwersalnych kodów. Wystarczy pod nie zadzwonić, aby otrzymać potrzebne informacje. Jeżeli poczta głosowa działa dobrze a wszystkie rozmowy są przekazywane tylko na numer użytkownika, to nie musi się przejmować. Jednak co w sytuacji, kiedy dane są wysyłane przez internet na specjalną platformę a nie numer telefonu? Wtedy to te fizyczne objawy muszą wystarczyć, do przekonania użytkownika. Jeżeli wciąż ma podejrzenia na podsłuch w telefonie, powinien udać się do specjalisty w tej dziedzinie, który sprawdzi telefon oraz może nawet znaleźć szpiegującego. Testy i lokalizacja programu szpiegującego zajmie ekspertom niewiele czasu, w czasie którego znajdą odpowiedzi na pytania nurtujące użytkownika.

W sytuacji podejrzenia szpiegowania telefonu, należy podjąć kroki, które albo upewnią użytkownika w swoich obawach, albo go uspokoją, niwelując ryzyko. Należy zwracać uwagę na objawy, które mogą pojawić się w telefonie, ponieważ każdy program szpiegowski może pozostawić niewielkie ślady, które po odkryciu pokierują użytkownika do dokładniejszego sprawdzenia telefonu u specjalisty. Wykrycie podsłuchu w telefonie nie zajmie im dużo czasu a dodatkowo również mogą znaleźć sprawcę.