Kiedy najlepiej kupować truskawki?

Truskawki należą do bylin wieloletnich. Tak naprawdę powstały przypadkowo w XVII wieku, kiedy to poziomki chilijskie i poziomki wirginijskie zapyliły się.  Dzięki temu zapyleniu powstały przepyszne i dorodne truskawki. To właśnie one w rozumieniu botaniki są zaliczane do owoców rzekomych. Ich wygląd jest bardzo zachęcający, dlatego jeśli tylko pojawiają się w sklepach czy na pobliskich bazarach od razu je kupujemy. Dzięki nim dostarczamy sobie witamin i wartościowych składników odżywczych. Dla osób, które chcą poprawić swoją sylwetkę są niskokaloryczne, więc ułatwiają odchudzanie.

Zalety tanich truskawek wprost z bazaru

tanie truskawkiTruskawki należą do owoców luksusowych. Możemy to zauważyć podczas świętowania ważnych uroczystości czy imprez, a także podczas kolacji we dwoje. Kto z nas przynajmniej raz nie kosztował truskawek z szampanem? Bez wątpienia chyba każdy. To właśnie w maju możemy już zobaczyć pierwsze truskawki na straganach. Ich początkowa cena jest powalająco duża, gdyż się nawet około 30 złotych za kilogram. Nie każdego stać na to by sobie na nie pozwolić płacąc taką cenę. Dlatego z biegiem czasu zmieniają swoją cenę. To właśnie tanie truskawki możemy otrzymać w czerwcu i włączać je do swoich różnorakich potraw. Każdy deser z ich udziałem jest smakowity, a przede wszystkim zdrowy. Można podawać je w każdej postaci, czy są to ciasta czy koktajle. Dzieci kochają zupy i właśnie taka zupa truskawkowa pobija ich serca już w przedszkolach czy żłobkach. Przede wszystkim tanie truskawki nie różnią się niczym szczególnym od tych droższych. Smak ich nadal pozostaje taki smak, wygląd również. Im mniejsze truskawki, tym smaczniejsze, dlatego warto zwracać uwagę na ich wielkość podczas zakupu. Kto z nas nie pił soku truskawkowego? Zapewne każdy już w swoim dzieciństwie pił taki sok podawany do obiadu. Latem na wielu stołach królują między innymi kompoty z truskawek. Podane zarówno w wersji na chłodno jak i na ciepło smakują wyśmienicie. Po napiciu się takiego kompotu nasz organizm jest odpowiednio nawodniony i  nie chce nam się tak szybko pić.

W naszej diecie nie może nam zabraknąć truskawek. Latem warto zamrozić sobie je, by móc cieszyć się ich smakiem wtedy kiedy ich już nie będzie, czyli na jesień czy zimę. Wówczas przygotowany sernik czy koktajl będzie nam przypominał letni smak wakacji.  Wystarczy je dodać tylko do swoich potraw czy deserów i mamy wspaniały, zdrowy posiłek. Warto zachęcić dziecko do wspólnego przygotowania takiego deseru i pokazania mu jak ważnym owocem są właśnie truskawki.