Na początku związku wszystko wydaje się być prostsze, bardziej sielankowe. Wydaje się, że problemy młodej pary nie dotyczą, bo przecież miłość to potężne uczucie, zwycięży wszystko, a osoby, które darzą się głębokim uczuciem nie mogą się kłócić. To nieco idealistyczny obraz związku. W każdym, nawet z pozoru idealnym związku dochodzi do kryzysów.
Czy potrzebujecie terapii dla pary?
Najpierw przychodzi jeden problem, potem kolejny, a problemy się piętrzą. Wiele par się z czasem kłóci i dochodzi do nieporozumień. Nie powinniście się jednak tym przejmować. Tak jest w każdym związku. Nie możesz myśleć, że to nie jest dla Ciebie, a twój bycie razem nie jest jednak dla Was. Nie poddawaj się. W przypadku, gdy przechodzicie kryzys w związku warto udać się po pomoc do specjalisty. Bardzo pomocna w tej kwestii okaże się terapia dla pary – Poznań oraz wiele innych dużych miast, a nawet i mniejsze miejscowości oferują taką opcję. Kiedy zapisać się na taką terapię? Na pewno wtedy, gdy razem z partnerem darzycie się uczuciem, kochacie się, ale jednak nie układa wam się. Myślicie nawet o rozstanie, ale zanim podejmiecie taką decyzję, warto udać się na terapię i zawalczyć o związek. Jednak obydwie strony muszą pragnąć naprawić relacje między sobą. Na czym w takim razie polega terapia dla par? Przede wszystkim na zrozumieniu siebie i swoich potrzeb. Terapia małżeńska czy dla pary pomaga nauczyć się słuchania drugiej osoby oraz akceptacji. Umiejętność rozmawiania oraz słuchania zanika w dzisiejszych czasach. Może to wynikać z braku zrozumienia i akceptacji potrzeb, a także charakteru partnera lub partnera. Na terapii będziesz miał okazję zapoznać się z prawdziwymi emocjami, nie tylko swoimi, ale także drugiej połówki. To czas na szczerość. Jeżeli nie otworzycie się, nie uwolnicie swoich emocji, nie powiecie co wam leży na sercu, szanse na naprawienie związku maleją… Czego nauczy Was terapia przeznaczona dla par? Z pewnością komunikacji. Podłożem bardzo wielu kryzysów w związku jest zaburzona komunikacja. Jednak należy przy tym pamiętać, że także sami powinniśmy być asertywni, ponieważ czasem trzeba powiedzieć „nie”, nawet jeśli to nie jest przyjemne. Na terapii będziecie mieli okazję poznać swój język nawzajem, bowiem często podczas kłótni para nie mówi tym samym językiem. Wtedy konflikt tylko się zaognia, ponieważ nie rozumiemy drugiej osoby.
Dla kogo w takim razie jest terapia dla par? Na pewno dla osób, które nie poddają się łatwo i chcą zawalczyć nie tylko dla siebie, ale i dla drugiej strony. Obydwoje musicie być pewni, że chcecie być wciąż razem. Waszym celem musi być naprawa związku, ponieważ nie wyobrażacie sobie życia bez siebie. Po prostu chcecie naprawić to co się zepsuło.