Kocham Cię, czyli grawer na obrączce

Dawno, dawno temu… Okazuje się, że wcale nie tak dawno, ale pół roku temu mój książę na białym koniu, z którym byłam wcześnie 3 lata, w końcu mi się oświadczył. Moja radość była niezwykle wielka. Teraz, kiedy emocje już opadły nadszedł czas na zaplanowanie najważniejszego dnia w naszym życiu, czyli ślub. Powoli zaczynamy dopracowywać wszystkie szczegóły, a w tym również wybierać obrączki.

Grawer z życzeniami na złotej obrączce

grawerowanie laserowe w złocieZe swojej strony zawsze marzyłam o zwykłej, prostej obrączce, która będzie mi pasować do wszystkiego. Teraz również jestem za tym, żeby był to zwykły krążek wykonany ze złota, chciałabym jednak zawrzeć na nim cząstkę siebie poprzez umieszczenie graweru. Teraz większość jubilerów wykonuje już grawerowanie laserowe w złocie. Jest to dość powszechna praktyka, ponieważ wiele par chce mieć napisane swoje inicjały i datę ślub na obrączce. Pole manewru przy tak małej powierzchni jest dość ograniczone, ale liczę na to, że się uda. Kwestia teraz tylko znaleźć jubilera, który potrafi coś takiego wykonać. Wiem, że kilku moich znajomych miało problem, że grawer wykonany w złocie im się starł. Chciałabym uniknąć tego typu zdarzeń, dlatego też postanowiłam poczytać opinię o różnych jubilerach w internecie, a również i o technikach jakie wykorzystuje grawerowanie laserowe z złocie. Okazuje się, że internet to jest kopalnia wiedzy. Poszukując informacji o złocie, sama znalazłam mnóstwo złotych porad i jeszcze więcej perełek. Dopiero teraz widać jak popularne jest grawerowanie laserowe w złocie wśród par, które zamierzają się pobrać. Mnóstwo rad, jeszcze więcej uwag i ostrzeżeń. Co robić, czego i kogo unikać. Internauci jak zawsze spisali się świetnie. Po mozolnych poszukiwaniach w końcu znalazłam jubilera, który według opinii spełni moje wymagania, a i ceny również nie są zbyt wygórowane. Teraz pozostało mi znaleźć słowa, które chciałabym zamieścić. Limit znaków jest niestety ograniczony, jak tu się zmieścić w 15 znakach, żeby opisać to szczególne uczucie, które siedzi w moim sercu? Wybrałam dwa słowa, które wiele znaczą dla naszej dwójki, nie zdradzę ich, pozostaną naszą słodką tajemnicą. 

Grawerowanie laserowe w złocie, a szczególnie na małej obrączce jest czymś co wymaga wielkiej precyzji. Dopiero jak zagłębiłam się w ten temat poszukując odpowiedniego wykonawcy, zauważyłam, że nie jest to tak jak opisują we władcy pierścieni jeśli chodzi o wykonanie graweru. Jest to żmudna i mozolna praca wymagająca pewnej ręki i artyzmu. Na szczęście Pan, który wykonywał mi obrączki posiadał wszystkie te cechy jakie powinien posiadać człowiek w tym zawodzie.