Komputery do rozszerzonej rzeczywistości

 

Żyjemy w czasach w których ciężko jest nadążyć za coraz to nowocześniejszymi gadżetami służącymi nam do rozrywki. Co chwilę powstaje nowy, technologiczny wynalazek, który szybko przechodzi do mainstreamu i który zyskuje ogromne uznanie wśród klientów. Do takich przedmiotów z pewnością należą okulary do vr, jednakże aby móc wykorzystać ten gadżet optymalnie najpierw warto zaopatrzyć się w odpowiedni komputer.

Jakiego komputera potrzebujesz do vr?

komputer do vrJednym z nowoczesnych gadżetów cieszących się ogromnym uznaniem już od momentu premiery są okulary do wirtualnej rzeczywistości. Dają nam one możliwość dosłownie wejścia w wydarzenia rozgrywające się w naszym komputerze zapewniając nam niezwykle realistyczne doznania dzięki temu, że wyświetlają one obraz w rozdzielczości 2160×1200. Technologia takich okularów zapewnia nam całkowicie stereoskopowe widzenie, a zatem doznania, jakie odczuwamy podczas ich używania sprawiają, że w grze możemy poczuć się, jakby była ona rzeczywistością. Najczęściej wykorzystuje się okulary właśnie do grania, jednak to nie jest jedyna ich opcja. W okularach możemy również oglądać filmy, a ponadto powoli wykorzystuje się je także w zastosowaniach terapeutycznych oraz medycznych. Okulary do rozszerzonej rzeczywistości mogą również stanowić pomocny gadżet dla projektantów. Jednakże, aby móc cieszyć się nimi w pełni musimy zaopatrzyć się przede wszystkim w doskonały komputer do vr pozwalający nam wykorzystać w pełni potencjał takich gogli. Podczas jego dobierania powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na wydajność karty graficznej, która musi umożliwić nam wyświetlanie wystarczająco dużej ilości klatek na sekundę. Ich koszt, to przeważnie około 1500zł, aczkolwiek karty szybko tanieją, więc całkiem możliwe, że uda nam się dostać ją za mniejszą kwotę. Składanie komputera pod vr może stanowić jednak bardzo trudne wyzwanie dla osób niedoświadczonych. Problem z kompatybilnością, oraz często sprzeczne opinie na forach mogą wydłużyć znacznie proces składania, a także szybko nas zniechęcić dlatego świetnym rozwiązaniem jest po prostu kupienie gotowego komputera, który będzie w pełni przystosowany do pracy z technologią vr. Najczęściej te komputery posiadają naklejki z napisem Oculus Ready i to po nich możemy najłatwiej rozpoznać, że dany model został stworzony głównie pod rozrywkę z rozszerzoną rzeczywistością.

Tego typu sprzęt możemy znaleźć w sklepach komputerowych w większych miastach, aczkolwiek technologia vr w naszym kraju dopiero powoli zaczyna zyskiwać na popularności co sprawia, że w sklepach stacjonarnych możemy spotkać się z dosyć małym wyborem. Dlatego właśnie chcąc kupić dobry komputer do vr warto zajrzeć do internetu. W sklepach online bez problemu znajdziemy sklepy z tego typu komputerami, a co najważniejsze pod każdym sprzętem będzie widniał obszerny opis ich specyfikacji, więc znacznie szybciej i łatwiej będzie nam porównać poszczególne modele do siebie.