Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność produkcyjność wie, jak ważne jest dotrzymanie terminu realizacji i wydajność produkcji, która w takich momentach może być kluczowa. Największy stres wywołuje u niego telefon od firmy energetycznej z informacją o planowanych przerwach w dostawie energii. W takim przypadku wszelkie plany i obietnice wiszą pod znakiem zapytania, a wizerunek firmy jest bardzo zagrożony, nie wspominając już o płynności finansowej.
Wykorzystanie profesjonalnych przemysłowych agregatów prądotwórczych
W sytuacjach awaryjnych każdy przedsiębiorca myśli jak wyjść z tej sytuacji bez szwanku. Trzeba przyznać, że sytuacje braku prądu należą do tych najcięższych, z którymi muszą się zmierzyć. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest częściowe uniezależnienie się od dostawców energii w formie posiadania własnego jej źródła. Na myśl przychodzą w takim momencie przemysłowe profesjonalne agregaty prądotwórcze, które będą w stanie dostarczyć zakładowi produkcyjnemu ile będzie on potrzebował do utrzymania procesów technologicznych. Wydaje się to prostym rozwiązaniem, trzeba jednak pamiętać, że zakłady produkcyjne są różnej wielkości, podobnie jak różna jest moc wykorzystywanych w nich urządzeń. Trzeba pamiętać, że największe z nich potrzebują ogromnych ilości prądu do funkcjonowania, a wiąże się to z postawieniem na ich terenie stacjonarnych agregatów o ogromnych rozmiarach, które często przypominają nawet wagony kolejowe. Koszt takich urządzeń jest ogromny, dlatego ekonomiczna analiza jego zakupu powinna być dobrze uzasadniona. Jeśli kary z tytułu nie wyrobienia się ze zleceniem przekraczają tą wartość to warto wziąć pod uwagę taką opcję. Agregaty zasilane paliwem powinny posiadać swoją obsługę i odpowiednią logistykę, która na bieżąco uzupełniałaby braki i zlecała naprawy i konserwację tych urządzeń. Prąd generowany przez agregaty prądotwórcze jest droższy niż ten z sieci, dlatego używanie go przez dłuższy czas będzie mijało się z celem, gdyż znacznie zwiększa koszty produkcji, ale jako awaryjne zasilanie owszem jest to uzasadnione.
Wielkie agregaty prądotwórcze to ratunek nie tylko dla przedsiębiorców. Wszędzie tam, gdzie zaniki prądu są groźne dla życia są one używane powszechnie. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że większość szpitali i lotnisk posiada takie urządzenia na swoim stanie. W tych miejscach jeśli zabraknie prądu podczas operacji, albo lądowania samolotu, to może dojść do tragedii, dlatego agregaty w tych miejscach są na stałe zintegrowane z instalacją elektryczną.