Warto wiedzieć, że psychologia praniczna jest uznawana a jedno z najskuteczniejszych narzędzi wykorzystujących energie, które ma za zadanie zachowanie eterycznej higieny emocjonalnej czy mentalnej. Powoduje ona usuwanie z aury negatywnych kształtów myślowych. Dodatkowo psychoterapia praniczna może dawać długotrwałe korzyści profilaktyczne. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego zakresu psychologii oraz możliwości jej wykorzystania w praktyce?
Czym jest psychologia praniczna?
Coraz częściej dostrzegane jest, że psychologia praniczna daje długotrwałe efekty profilaktyczne. Nadaje ona procesowi uzdrawiania całkiem nowy, energetyczny wymiar, przez co powoduje zarówno zwiększenie efektywności terapii, jak również uzupełnienie oraz wspomaganie metod tradycyjnych. Celem więc jest uzupełnienie metod tradycyjnych zarówno w profilaktyce, uzdrawianiu problemów mentalnych, życiowych, emocjonalnych, jak i duchowych. Korzystnym wyborem jest efektywna psychoterapia praniczna. Twórcą tej metody jest Mistrz Choa Kok Sui, który przekazał w prosty oraz czytelny sposób metody uzdrawiania naturalną energią problemów psychicznych. Metody te były przekazywane przez starożytnych mistrzów. Z tego względu psychoterapia praniczna stanowi pomocne narzędzie na etapie uwalniania ludzkiego umysłu od negatywnych wzorców myślowych czy niekorzystnej energii emocjonalnej. Jest to oddziaływanie energią naturalną na klienta w taki sposób, aby ułatwić mu proces zmiany oraz uzdrowienia. W wyniku zintensyfikowania starań możliwe jest dokonanie zmian polegających na rozpuszczeniu przy pomocy energii jego blokad umysłowych czy energetycznych. Daje to ogromne wsparcie na etapie transformacji świadomości, niekorzystnych nawyków czy przekonań. Przekłada się także na poprawę całej energetyki klienta. Pomiędzy psychodynamiką psychoterapii pranicznej oraz psychoterapii tradycyjnej występują zarówno różnice, jak i podobieństwa. Jednym ze zbliżających je elementów jest podkreślanie roli czynników psychicznych, które mogą silnie wpływać na stan zdrowia fizycznego.
Chodzi głównie o to, jak emocje oraz doświadczenia mogą kształtować fizyczność człowieka. Przykładem bywa owrzodzenie jelit czy żołądka, astma, choroby skóry i kości, zapalenia stawów czy zaburzenia układu krążenia. Negatywne myśli oraz uczucia mogą wywierać szkodliwy wpływ na nasze ciało. Dodatkowo łączne stosowanie psychoterapii pranicznej oraz psychiatrii konwencjonalnej w wielu przypadkach bardzo pomaga pacjentom i wielu z nich zauważa natychmiastowe złagodzenie objawów.